QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

Campionatul Naţional de QWAN KI DO – copii şi juniori

Botoşani, 2-3 Mai 2008

Rezultate

 

THAO QUYEN

7 - 8 ani - Feminin

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Averescu Stefana

4 Cap r

Kim Ho Dao - Iasi

 

2

Calance Alice

4 Cap r

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Postolache Sabina Ioana

2 Cap r

He Pai - Suceava

 

tq-f 7-8                                

9 - 10 ani - Feminin, GRADE ROSII                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Ichim Teodora

3 Cap r

Long Ho - Pascani

 

2

Curut Madalina

4 cap r

Long Ho - Pascani

 

3

Hîndrescu Boghiu Ema

 

Kim Bao - Suceava

 

tq-f 9-10 gr                                 

11 - 12 ani - Feminin, GRADE ROSII                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Andriescu Andreea

2 Cap r

Long Ho - Pascani

 

2

Turcu Mioara

3 Cap r

Long Ho - Pascani

 

3

Sava Roxana

4 Cap

He Pai - Suceava

 

tq-f 11-12 gr                                  

11 - 12 ani - Feminin, CENTURI VIOLET                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Grigoras Maria

CV 4 Cap

Long Ho - Pascani

 

2

Nica Andra

CV

Dao - Iasi

 

3

Dimitriu Elena

CV 4 Cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

tq-f 11-12 cv                                 

 7 - 8 ani - Masculin                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Chiper Andrei Gabriel

4 Cap r

Long Ho - Pascani

 

2

Ciubotaru Alexandru

4 Cap r

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Plop Andrei

4 Cap r

Kim Ho Dao - Iasi

 

tq-m 7-8                                 

9 - 10 ani - Masculin, GRADE ROSII                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Ignat Alexandru David

4 Cap

He Pai - Suceava

 

2

Plugariu Bogdan

3 Cap r

He Pai - Suceava

 

3

Atanasoaie Paul

3 Cap r

Bao - Bacau

 

tq-m 9-10 gr                                  

9 - 10 ani - Masculin, CENTURI VIOLET                                

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Nicuriuc Stefan

CV 4 Cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

2

Vlaiduc Rares

3 ca

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Mănescu Ştefan

CV 2 Cap

Bao - Roman

 

tq-m 9-10 cv                                 

11 - 12 ani - Masculin, GRADE ROSII                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Psebilschi Alexandru

4 Cap r

He Pai - Suceava

 

2

Cuciac Vincentiu Catalin

4 Cap r

Phoenix - Moinesti

 

3

Toron Mufid

3 Cap r

Bao - Bacau

 

                                 

11 - 12 ani - Masculin, CENTURI VIOLET                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Lungu Iulian

CV 4 Cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

2

Zamfirache Iustin

CV 4 Cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Radulescu Bogdan

CV

Dao - Iasi

 

tq-m 11-12 cv 

13 - 15 ani - Feminin

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Nemtanu Ruxandra

3 Cap

Long Ho - Pascani

 

2

Flocea Livia

3 Cap

Long Ho - Pascani

 

3

Ignat Adelina

2 Cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Larion Madalina

2 Cap

Long Ho - Pascani

 

                                 

13 - 15 ani - Masculin                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Rusu Razvan

3 Cap

Long Ho - Pascani

 

2

Beleca Constantin

3 Cap

Dao - Iasi

 

3

Creanga Voineag Alex

2 Cap

Phoenix - Moinesti

 

tq-m 13-15                                   

16 - 17 ani - Feminin, Grade                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Nicodim Nicoleta

4 Cap

Bao - Bacau

 

2

Bolohan Georgiana

3 Cap

Long Ho - Pascani

 

3

Nica Irene

4 Cap

Dao - Iasi

 

3

Balineanu Stefana

3 Cap

He Pai - Suceava

 

                                 

16 - 17 ani - Masculin, Grade                                 

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Mares Andrei Catalin

4 Cap

Phoenix - Moinesti

 

2

Dumea Eduard

3 Cap

Bao - Bacau

 

3

Balineanu Adrian

4 Cap

He Pai - Suceava

 

3

Rusu Andrei Lucian

3 Cap

Bao - Roman

 

tq-m 16-17 

 

SONG DAU

10 -12 ani – Feminin

LOC
Club
Nume
I
KIM HO DAO - Iasi
Dimitriu Elena
Anton Teodora
Iurescul Simina
Atirgovitoaie Adina
II
LONG DAU - Simleul Silvaniei
Popan Georgiana
Chis Ioana
Ember Alina
III
KIM BAO - Suceava
Popinceanu Adina
Bãncescu Raluca
Hîndrescu Boghiu Ema
Levinschi Iulia

sd-f 10-12                       

10 - 12 ani – Masculin

LOC
Club
Nume
I
DAO - Botosani
Antonel Rau
Cristian Sovan
George Balmos
Dediliuc Iulian
II
HONG HA - Radauti
Gheorghian Adrian
Berejovschi Dumitru
III
KIM HO DAO - Iasi
Zamfir Adrian
Ciubotaru Liviu
Lucan Ionut
Zugravu Cosmin

sd-m 10-12                       

13 - 15 ani – Feminin

LOC
Club
Nume
I
HONG HA - Radauti
Lazar Andreea Gabriela
Mihalescu Mihaela
II
KIM HO DAO - Iasi
Ignat Adelina
Ponta Adelina
Constantinescu Georgiana
III
DAO - Botosani
Cezara Balmos
Maria Apopei

                       

13 - 15 ani – Masculin

LOC
Club
Nume
I
PHOENIX - Moinesti
Sofron Naftica
Apistoaie Teofil
Creanga Voineag Alex
Atonoaie Mihai Gabriel
II
BAO - Roman
Bodoşcă Anton Cristian
Mancaş Andrei Vasile
Găină Vlad Gabriel
III
HE PAI - Suceava
Pintilie Bogdan
Fodor Iulian
Zegrea Roberto Stefan
Traciu Andrei

sd-m 13-15        

16 -17 ani – Feminin

LOC
Club
Nume
1
KIM BAO - Suceava
Gheorghiu Cristina
Gheorghiu Alexandra
Gireada Beatrice
2
BAO - Bacau
Nicodim Nicoleta
Preda Georgiana
Barnea Diana
3
DAO - Iasi
Nica Irene Teodora
Pastravanu Ramona

sd-f 16-17                       

16 - 17 ani – Masculin

LOC
Club
Nume
I
BAO - Roman
Cristea Mihai Cezar
Giurgi Alexandru
Rusu Andrei Lucian
Sârghie Costin Ionuţ
II
PHOENIX - Moinesti
Mares Andrei Catalin
Enache Claudiu Andrei
Turluianu Corado Nicolae
III
DAO - Botosani
Romeo Iriciuc
Daniel Costas
Teodor Grama
Holhos Adrian

sd-m 16-17