QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

Campionatul National de Qwan Ki Do

Copii

IASI, 25-26 MARTIE 2017

 

Rezultate

 

THAO QUYEN

 

           A – 4 – 6 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Galben 

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
TIMOFTI MARIA
BAO - Bacau
2
Sandu Ioana
KIM HO DAO - Iasi
3
DOROFTEI TEODORA
BAO - Bacau
3
Tazlaoanu Antonia Patricia
KIM HO DAO - Iasi

                                                                                                 

           B – 4 – 6 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Galben

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
LEONTE     EMILIAN
MANH SU TU - Iasi
2
MANOLACHE   DAVID
MANH SU TU - Iasi
3
Ilie Rares Andrei
KIM HO DAO - Iasi

                                                                                                 

           C – 4 – 6 ani – Feminin – 3-4 Cap Galben           

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
BRINZA ANISIA
BAO - Bacau
2
Rusu Anamaria - Petronela
BAO - Roman
3
Istov Ana Alexandra
KIM HO DAO - Iasi
3
Lăbonțu Maria - Eliza
BAO - Roman

                                                                                                 

           D – 4 – 6 ani – Masculin – 3-4 Cap Galben          

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
SOLOMON TUDOR
BAO - Bacau
2
PUSCUTA TUDOR STEFAN
PHI HAU - Bacau
3
CIOATĂ ANDREI
MANH SU TU - Iasi

                                                                                                 

           E – 7 – 8 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu     

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
IACOB KATERINA GEORGIANA
DAO - Botosani
2
RUSU ILINCA
BAO - Bacau
3
STRACHINARIU LARISA ELENA
DAO - Botosani

                                                                                                 

           F – 7 – 8 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu    

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
POSTOLACHE YANNIS-STEFAN
HE PAI - Suceava
2
FRUNZĂ ȘTEFAN
MANH SU TU - Iasi
3
ȚABREA EDUARD-MIHAI
HE PAI - Suceava

                                                                                                 

           G – 7 – 8 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu               

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Cocea Eliza - Alexandra
BAO - Roman
2
STANICA ANDRA
BAO - Bacau
2
TRACI ELENA-TEODORA
HE PAI - Suceava
3
Olaru Alice
LONG HO - Pascani

                                                                                                 

           H – 7 – 8 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu             

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
SCRIPCARIU DARIUS-MATEI
HE PAI - Suceava
2
LEHACI RAREȘ
HE PAI - Suceava
3
CUREA ȘTEFAN CRISTIAN
MANH SU TU - Iasi

                                                                                                 

           I – 9 – 10 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu    

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Aldea Teodora
KIM HO DAO - Iasi
2
MANOLE ANDREEA TEODORA
MANH SU TU - Iasi
3
Padurariu Agatha Maria
KIM HO DAO - Iasi

                                                                                                 

           J – 9 – 10 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu  

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
DAMIR ALESSIO GABRIEL
MANH SU TU - Iasi
2
Apetrei Bogdan - Vasile
BAO - Roman
3
ZUP ANDREI
HE PAI - Suceava

                                                                                                 

           K – 9 – 10 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu             

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Agheorghiesei Diana
LONG HO - Pascani
2
Spătaru Alina - Elena
BAO - Roman
3
Dretcanu Alexandra Maria
C.S.M. - Moinesti

                                                                                                 

           L – 9 – 10 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu            

                                                                                                 

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Hutanu Robert Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
2
AGAFITEI ANDREI
BAO - Bacau
3
APOPII STEFAN
KIM LONG DAO - Falticeni

                                                                                                      

         M – 9 – 10 ani – Feminin – Centura Violet                 

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
ANTONIAC ALEXIA
HE PAI - Suceava
2
Vrabie Denisa Maria
KIM HO DO - Iasi
3
Habașescu Andreea
BAO - Roman

                                                                                                      

         N – 9 – 10 ani – Masculin – Centura Violet               

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
VARLAN DENIS STEFAN
PHI HAU - Bacau
2
STOIAN MARIO CRISTIAN
PHI HAU - Bacau
3
Istov Andrei Cristian
KIM HO DAO - Iasi

                                                                                                      

         O – 9 – 10 ani – Feminin – C.V. 1 Cap alb - C.V. 4 Cap alb 

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
BURGHELEA MARIA-RENATE
HE PAI - Suceava
2
TRACI IOANA-DIANA
HE PAI - Suceava
3
MOISE CARLA-ELENA
THOI SON - Brasov

                                                                                                      

         P – 9 – 10 ani – Masculin – C.V. 1 Cap alb - C.V. 4 Cap alb

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
2
GRADINARU MIHNEA
HE PAI - Suceava
3
Ancuța Răzvan
LONG HO - Pascani

                                                                                                      

         R – 11 – 12 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
STRÂCHINARIU ȘTEFANICA ANDREEA
DAO - Botosani
2
Ducan AnaMaria - Georgiana
SINH DAU - Botosani
3
CIMPOIESU ARIANA
BAO - Bacau

                                                                                                      

         S – 11 – 12 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu 

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
ROMANIUC RADU
DAO - Botosani
2
Aldea Matei Lucian
KIM HO DAO - Iasi
2
Spiridon Roberto - Riccardo
BAO - Roman
3
Plescau Alex Constantin
C.S.M. - Moinesti

                                                                                                      

         T – 11 – 12 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                  

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
DUCEAG IOANA CASANDRA
DAO - Botosani
2
PASCU DENISA STEFANA
HAC LONG TRAO - Brasov
3
ADUMITROAIE RAISA
MANH SU TU - Iasi
3
MITROFAN MELINA-GEORGIANA
HE PAI - Suceava

                                                                                                      

         U – 11 – 12 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Grosariu Serban George
KIM HO DAO - Iasi
2
Barabula Andres George
KIM HO DAO - Iasi
3
CHAUCIUC ALEXANDRU-VALENTIN
HE PAI - Suceava

                                                                                                      

         V – 11 – 12 ani – Feminin – C.V. - C.V. 1 Cap alb     

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
HRIȚCU BIANCA NARCISA
DAO - Botosani
2
Șucuriu- Pantazi Alexandra
LONG HO - Pascani
3
MARDARE ALEXANDRA NICOLETA
PHI HAU - Bacau

                                                                                                      

         W – 11 – 12 ani – Masculin – C.V. - C.V. 1 Cap alb  

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Simion David - Ștefănuț
BAO - Roman
2
DOBA MIHAI
BAO - Bacau
3
GASPAR DAN-GABRIEL
HE PAI - Suceava

                                                                                                      

         X – 11 – 12 ani – Feminin – C.V. 2 Cap alb - C.V. 4 Cap alb           

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
BUCIUC BIANCA CRISTINA
DAO - Botosani
2
AL FREIJAT NUR
HE PAI - Suceava
2
SANDULEAC DENISA-MARIA
HE PAI - Suceava
3
GOEAN ANTONIA
DAO - Iasi

                                                                                                      

         Y – 11 – 12 ani – Masculin – C.V. 2 Cap alb - C.V. 4 Cap alb         

                                                                                                      

Loc
Nume Sportiv
Club
1
Vrabie Sergiu Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
2
Bulgaru Dragoș - Constantin
BAO - Roman
3
PUSCASU THEODOR
BAO - Bacau

 


SONG DAU             

            A - 7 - 8 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 2 )          

                                                                                        

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
BAO - Bacau
STANICA ANDRA
TRIFAN DENISA
RUSU ILINCA
FILIMON THEONA
2
DAO - Botosani
IACOB KATERINA GEORGIANA
STRACHINARIU LARISA ELENA (C)
CIOCLU MIRUNA
VLADEĂNU ANA MARIA
3
HE PAI - Suceava
APETREI ERIN-RAISA
TRACI ELENA-TEODORA
BEJENARU MARIA-PETRA
3
PHI HAU - Bacau
OJOG ANAMARIA (C)
PERJU LEONA MARIA

                                                                                        

                                                                                        

            B - 7 - 8 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 2 )       

                                                                                        

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
BAO - Bacau
JUVERDEANU ALEXANDRU
STANICA ALEXANDRU
DOROFTEI RARES
MARGASOIU TUDOR
2
SINH DAU - Botosani
Harcota Eduard - Daniel
Iacob Rares
Condurache Sebastian-Alexandru
3
HE PAI - Suceava
SCRIPCARIU DARIUS-MATEI
DURA TIBERIU-GABRIEL
BOGHIAN DAVID
3
KIM HO DAO - Iasi
Todirascu Eduard Pavel
Braescu Dan Stefan
Botezatu Alexandru Danut

                                                                                        

            C - 9 - 10 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 2 )       

                                                                                        

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
KIM LONG DAO - Falticeni
BURLUI MARIA DENISA
ATOMI ANDREEA ALEXANDRA
2
PHI HAU - Bacau
PARAGINA CARINA MIHAELA
DIACONU DARIA MARIA (C)
3
DAO - Iasi
GRASU MARIA
NEPOTU ILINCA
GUGULICĂ IUSTINA
3
SINH DAU - Botosani
Sorodoc Maia - Ioana
Sorodoc Ilinca - Maria

                                                                                        

                                                                                        

            D - 9 - 10 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 2 )    

                                                                                        

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
DAO - Botosani
CHEBAC CRISTIAN ANDREI (C)
BUCEVSCHI ALEX
MÎNDRU IONUȚ CRISTIAN
HÂRJOI ANTONIO
2
HONG HA - Radauti
MIRONESCU ADRIAN
MOROSAN THEO
HREHORCIUC TAVI-DANIEL
POMOHACI ADRIAN
3
KIM LONG DAO - Falticeni
APOPII STEFAN
TRIFANUCA ANDREI
3
KIM HO DAO - Iasi
Andrei Leon Alexandru
Hutanu Robert Gabriel
Petica Rares Cristian

 

                                                                                                    

         E – 9 - 10 ani – feminin – minim Centura Violet ( 2 + 2 )      

                                                                                                    

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
HE PAI - Suceava
BURGHELEA MARIA-RENATE
TRACI IOANA-DIANA
VORNICU SABINA-IOANA
2
KIM LONG DAO - Falticeni
MAXIM IOANA
DASCALU ALEXIA
3
PHI HAU - Bacau
CRETU BIANCA DUMITRELA
HERLEA DENISE VALENTINA
3
KIM HO DAO - Iasi
Vrabie Denisa Maria
Baciu Oana

                                                                                                    

                                                                                                    

         F – 9 - 10 ani – masculin – minim Centura Violet ( 2 + 2 )   

                                                                                                    

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
PHI HAU - Bacau
BUCUR TEODOR MATEI (C)
STOIAN MARIO CRISTIAN
VARLAN DENIS STEFAN
2
HE PAI - Suceava
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
PUIU CĂLIN-ALEXANDRU
NAȘCU FABIAN-ALIN
3
BAO - Bacau
CIOBANU DAVID
BUDA DENIS
CADAR RAZVAN
3
AM DUONG - Bacau
HERLEA Denis Alessandro
ZAMFIR Radu Ionel (C)

                                                                                                    

                                                                                                    

         G – 11 - 12 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 2 )   

                                                                                                    

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
SINH DAU - Botosani
Ducan AnaMaria - Georgiana
Boaca Iustina - Maria
Pinzariu Alexia - Ocsana
2
HE PAI - Suceava
MITROFAN MELINA-GEORGIANA
SPATARU DARIA-MARIA
DUCEAC IOANA
3
DAO - Botosani
STRACHINARIU ȘTEFĂNICA ANDREEA
MORARU TEODORA DEMETRA
DUCEAG IOANA CASANDRA
SOROHAN LAVINIA

                                                                                                    

                                                                                                    

         H – 11 - 12 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 2 )

                                                                                                    

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
MANH SU TU - Iasi
ȘUHAN CRISTIAN- MIHAI
GÂNȚU COSMIN ALEXANDRU
2
DAO - Iasi
COJOCARU ALEXANDRU
IFTIME GABRIEL
NICA MATEI
3
SINH DAU - Botosani
Murariu Sebastian
Perju Cezar - Gabriel
3
BAO - Bacau
GROSU CODRIN
Simon Riccardo - Francesco

                                                                                                    

                                                                                                    

         I – 11 - 12 ani – feminin – minim Centura Violet ( 2 + 2 )      

                                                                                                    

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
BAO - Bacau
ROSU EVELIN
STOICA ADELINA
COJAN ALEXIA
ALECU MARIA
2
HE PAI - Suceava
AL FREIJAT NUR
GROSU LORENA-DIANA
CRIHAN SILVIA-ALEXANDRA
SĂNDULEAC DENISA-MARIA
3
PHI HAU - Bacau
MARDARE ALEXANDRA NICOLETA
BUTINCU ALEXANDRA MARIA
3
DAO - Botosani
AMOS ECATERINA
BUICIUC BIANCA CRISTINA
HHRIȚCU BIANA NARCISA
ȘERPE PATRICIA

                                                                                                     

                                                                                                     

         J – 11 - 12 ani – masculin – minim Centura Violet ( 2 + 2 ) 

                                                                                                     

Loc
CLUB
Nume Sportiv
1
BAO - Roman
Creangă Adrian - Paul
Simion David - Ștefănuț
Bârsan Lucian
Bulgaru Dragoș - Constantin
2
HONG HA - Radauti
RUSU VALENTIN SEBASTIAN
BLĂNARIU GIUSEPPE STEFANO
3
KIM HO DAO - Iasi
Vrabie Sergiu Gabriel
Oita Andrei Eduard
Chiriac Calin Gabriel
Burdia Teodor Cristian
3
MANH SU TU - Iasi
PRUTEANU MATEI   IOAN
ANDRICI DAVID
CODRU VLAD