QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

 

CUPA INTERNATIONALA BOTOSANI
editia a III-a
BOTOSANI, 3-4 Decembrie 2016
 
Rezultate

 
THAO QUYEN - QWAN KI DO
 
         A – 4 – 6 ani – Feminin – debutanti - 1 Cap Galben                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Sandu Ioana
KIM HO DAO - Iasi
2
COSTACHE ALICE
BAO - Bacau
3
Tazlaoanau Antonia Patricia
KIM HO DAO - Iasi
3
DOROFTEI TEODORA
BAO - Bacau
                                                                                               
         B – 4 – 6 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Galben                  
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Nita David Stefan
KIM HO DAO - Iasi
2
CIOATĂ ANDREI
MANH SU TU - Iasi
3
Ilie Rares Andrei
KIM HO DAO - Iasi
3
Popa Alexandru C-tin
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                               
         C – 4 – 6 ani – Feminin – 2-4 Cap Galben            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Labontu Eliza Maria
BAO - Roman
2
Rusu Anamaria Petronela
BAO - Roman
3
BRINZA ANISIA
BAO - Bacau
3
Istov Ana Alexandra
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                               
         D – 4 – 6 ani – Masculin – 3-4 Cap Galben                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SOLOMON TUDOR
BAO - Bacau
2
PUSCUTA TUDOR STEFAN
PHI HAU - Bacau
3
Sincu Claudiu Adrian
KIM HO DAO - Iasi
3
CHIRICA TUDOR
BAO - Bacau
                                                                                               
         E – 7 – 8 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
RUSU ILINCA
BAO - Bacau
2
Iacob Katerina Georgiana
DAO - Botosani
3
Cocea Eliza Alexandra
BAO - Roman
3
FILIMON THEONA
BAO - Bacau
                                                                                               
         F – 7 – 8 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu                      
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
LEHACI RAREȘ
HE PAI - Suceava
2
Gotca Mihai Alexandru
BAO - Roman
3
Pascaru Pavel Vlad
HOA DAO - Suceava
3
SOLOMON ANDREI
BAO - Bacau
                                                                                               
         G – 7 – 8 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
OLARU ALICE
LONG HO - Pascani
2
DIACONU DARIA MARIA
PHI HAU - Bacau
3
BEJENARU MARIA-PETRA
HE PAI - Suceava
3
TRACI ELENA
HE PAI - Suceava
                                                                                               
         H – 7 – 8 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SCRIPCARIU DARIUS-MATEI
HE PAI - Suceava
2
JUVERDEANU ALEXANDRU
BAO - Bacau
3
COZMA DARIUS
BAO - Bacau
3
Todirascu Eduard Pavel
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                               
         I – 9 – 10 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Aldea Teodora
KIM HO DAO - Iasi
2
ADUMITROAIE RAISA
MANH SU TU - Iasi
3
PARFENIE DARIA
MANH SU TU - Iasi
3
Contac Maria
DAO - Botosani
                                                                                               
         J – 9 – 10 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu                                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Puscasu Luca
C.S.M. - Moinesti
2
ZUP ANDREI
HE PAI - Suceava
3
ACHIHĂI MARIO-GABRIEL
HE PAI - Suceava
3
Romaniuc Radu
DAO - Botosani
                                                                                               
         K – 9 – 10 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                 
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Duceag Ioana Casandra
DAO - Botosani
2
SARBU THEEA
LONG HO - Pascani
3
Spataru Alina Elena
BAO - Roman
3
BUTNARU IOANA ALESIA
LONG HO - Pascani
                                                                                               
         L – 9 – 10 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu             
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Hutanu Robert Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
2
MIRĂUŢĂ EDUARD MARIAN
HONG HA - Radauti
3
NAȘCU FABIAN-ALIN
HE PAI - Suceava
3
Dermenji Serghei
SONG LONG - Chisinau (MD)
                                                                                               
         M – 9 – 10 ani – Feminin – C.V. - C.V. 1 Cap alb                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BURGHELEA MARIA-RENATE
HE PAI - Suceava
2
TRACI IOANA-DIANA
HE PAI - Suceava
3
Habasescu Andreea
BAO - Roman
3
Vrabie Denisa Maria
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                               
         N – 9 – 10 ani – Masculin – C.V.                                                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ANCUTA RAZVAN
LONG HO - Pascani
2
URSU TEODOR FLAVIUS
LONG HO - Pascani
3
MIHAI ALEX
HE PAI - Suceava
3
Stoian Mario-Cristian
SINH DAU - Botosani
                                                                                               
         P – 9 – 10 ani – Masculin – C.V. 1 Cap alb - C.V. 4 Cap alb                   
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
2
IUREA FABIAN-PETRU
HE PAI - Suceava
3
GRADINARU MIHNEA
HE PAI - Suceava
3
Dumitrascu Gavril Robert
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                               
         R – 11 – 12 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu                   
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Strachinariu Stefanica Andreea
DAO - Botosani
2
DUCEAC IOANA
HE PAI - Suceava
3
Ducan AnaMaria-Georgiana
SINH DAU - Botosani
3
Husaru Medeea Maria
BAO - Roman
                                                                                               
         S – 11 – 12 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu                  
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ȘUHAN CRISTIAN
MANH SU TU - Iasi
2
ROBCIUC RADU
HE PAI - Suceava
3
Plescau Alex
C.S.M. - Moinesti
3
Grosu Ionut
HOA DAO - Suceava
                                                                                               
         T– 11 – 12 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Sorohan Lavinia Iustina
DAO - Botosani
2
Stanciu Sabina
DAO - Botosani
3
PASCU DENISA STEFANA
KIM LONG DAO - Falticeni
3
Moraru Teodora Demetria
DAO - Botosani
                                                                                               
         U – 11 – 12 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                      
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Grosariu George Serban
KIM HO DAO - Iasi
2
Creanga Adrian Paul
BAO - Roman
3
GROSU CODRIN
BAO - Bacau
3
CHAUCIUC ALEXANDRU-VALENTIN
HE PAI - Suceava
                                                                                               
         V – 11 – 12 ani – Feminin – C.V. - C.V. 1 Cap alb            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Hritcu Bianca Narcisa
DAO - Botosani
2
MARDARE ALEXANDRA NICOLETA
PHI HAU - Bacau
3
SCURIU PANTAZI ALEXANDRA
LONG HO - Pascani
3
STOICA ADELINA
BAO - Bacau
                                                                                               
         W – 11 – 12 ani – Masculin – C.V. - C.V. 1 Cap alb                      
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Simion David Stefanut
BAO - Roman
2
DOBA MIHAI
BAO - Bacau
3
BIVOL LAURENTIU-FLORIN
HE PAI - Suceava
3
DRAGOMIR GEORGE
BAO - Bacau
                                                                                               
         X – 11 – 12 ani – Feminin – C.V. 2 Cap alb - C.V. 4 Cap alb                   
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Buiciuc Bianca Cristina
DAO - Botosani
2
SCEPANSCHI FRANCESCA
HE PAI - Suceava
3
Benchea Stefana
KIM HO DAO - Iasi
3
Serpe Patricia
SINH DAU - Botosani
                                                                                               
         Y – 11 – 12 ani – Masculin – C.V. 2 Cap alb - C.V. 4 Cap alb                 
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PUSCASU THEODOR
BAO - Bacau
2
Vrabie Sergiu Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
3
RUSU MATEI
BAO - Bacau
3
Bulgaru Dragos Constantin
BAO - Roman
                                                                                             
                    Jun. A – 13 – 15 ani – Feminin – debutanti-2 CAP            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CIOBANU DENISA
BAO - Bacau
2
HOSU IOANA-TEODORA
HE PAI - Suceava
3
HUIANU RALUCA-GABRIELA
HE PAI - Suceava
3
GHINET ELENA-MARIA
BAO - Bacau
jun a   
                                                                                       
                    Jun. B – 13 – 15 ani – Masculin – debutanti-2 CAP                      
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SEREDIUC ALEXANDRU
HE PAI - Suceava
2
Todirascu Gabriel Antonio
KIM HO DAO - Iasi
3
CHELARU RARES
LONG HO - Pascani
3
Ciotu Sebastian Constantin
BAO - Roman
jun b
                                                                                          
                    Jun. C – 13 – 15 ani – Feminin – 3-4 CAP               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Teodor Bianca Andreea
KIM HO DAO - Iasi
2
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
3
ACRISTINEI BEATRICE
HE PAI - Suceava
jun c 
                                                                                         
                    Jun. D – 13 – 15 ani – Masculin – 3-4 CAP             
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Poeata Stefan Valentin
BAO - Roman
2
Samson C-tin Catalin
KIM HO DAO - Iasi
3
Podaru Alexandru Iulian
KIM HO DAO - Iasi
3
BUICIUC ANDREI
DAO - Botosani
jun d 
                                                                                         
                    Jun. E – 16 – 17 ani – Feminin – debutanti-2 CAP            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Dobrea Andreea
HOA DAO - Suceava
2
Meiu Yasmina
DAO - Iasi
3
LIVESCU ANDREEA
PHI HAU - Bacau
3
Tarelia Corina
SONG LONG - Chisinau (MD)
jun e   
                                                                                       
                    Jun. F – 16 – 17 ani – Masculin – debutanti-3 CAP                      
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Ursu Stefan Ioan
BAO - Roman
2
GHEGHICI MARCU
BAO - Bacau
3
DAMIAN ALEXANDRU GABRIEL
DAO - Botosani
3
ZULD LUCIAN
BAO - Bacau
jun f  
                                                                                        
                    Jun. G – 16 – 17 ani – Feminin – 3-4 CAP              
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ANISTOROAE DENISA ISABELA
DAO - Botosani
2
Averescu Stefana Ioana
KIM HO DAO - Iasi
3
GRIGORAS GABRIELA MIRUNA
LONG HO - Pascani
3
OJOG CRISTINA ELENA
DAO - Botosani
jun g  
                                                                                        
                    Jun. H – 16 – 17 ani – Masculin – 4 CAP                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Ioan Vladimir
BAO - Roman
2
Plop Andrei
KIM HO DAO - Iasi
3
Moisei Gabriel Valentin
BAO - Roman
3
HUIANU CRISTIAN-MIHAI
HE PAI - Suceava
jun h
                                                                                          
                                                                                          
                                                                                          
                                                                                          
THAO QUYEN - CO VO DAO
                                                                                          
                    CVD A – 13 – 15 ani – Feminin – arme de lemn                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
2
GHINET ELENA-MARIA
BAO - Bacau
3
Teodor Bianca Andreea
KIM HO DAO - Iasi
3
ACRISTINEI BEATRICE
HE PAI - Suceava
cvd a 
                                                                                         
                    CVD B – 13 – 15 ani – Masculin – arme de lemn               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Poeata Stefan Valentin
BAO - Roman
2
Cozma Radu Mihai
BAO - Roman
3
BUICIUC ANDREI
DAO - Botosani
3
DASCALU PAUL COSMIN
DAO - Botosani
cvd b
                                                                                          
                    CVD C – 16 – 17 ani – Feminin – arme de lemn                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Calance Alice
DAO - Iasi
2
OJOG CRISTINA ELENA
DAO - Botosani
3
Averescu Stefana Ioana
KIM HO DAO - Iasi
3
ANISTOROAE DENISA ISABELA
DAO - Botosani
cvd c   
                                                                                       
                    CVD D – 16 – 17 ani – Masculin – arme de lemn               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Ioan Vladimir
BAO - Roman
2
Plop Andrei
KIM HO DAO - Iasi
3
Ratoi Liviu
BAO - Roman
3
MOISEI GABRIEL
HO HAC - Bucuresti
cvd d
  

                                                                                        
                                                                                          
                                                                                             
SONG DAU
                                                                              
              A – 7 - 8 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu            
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava (RO)
BEJENARU MARIA-PETRA
BUTA ANASTASIA (C)
TRACI ELENA-TEODORA
2
PHI HAU - Bacau (RO)
OJOG ANAMARIA
PERJU LEONA MARIA
DIACONU DARIA MARIA (C)
3
BAO - Bacau (RO)
TRIFAN DENISA (C)
STANICA ANDRA
FILIMON THEONA
                                                                              
                                                                              
              B – 7 - 8 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu                      
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
SINH DAU - Botosani (RO)
VREMEA RAZVAN MIHAI(C)
IACOB RARES
HARCOTA EDUARD DANIEL
2
BAO - Bacau (RO)
JUVERDEANU ALEXANDRU (C)
ACOSTOAIE VLAD
STANICA ALEXANDRU
3
HONG HA - Radauti (RO)
MOROSAN THEO (C)
HUŢANU ŞTEFAN ALEXANDRU
                                                                              
                                                                              
              C – 9 - 10 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu                       
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM LONG DAO - Falticeni (RO)
ATOMI ALEXANDRA
BURLUI DENISA (C)
CEPARU ALEXIA IOANA
2
HE PAI - Suceava (RO)
ANTONIAC ALEXIA
MITROFAN MELINA-GEORGIANA (C)
POPOVENIUC TEODORA
3
SINH DAU - Botosani (RO)
PINZARIU ALEXIA OCSANA(C)
SORODOC MAIA-IOANA
SORODOC ILINCA-MARIA
                                                              
                                                                              
              D – 9 - 10 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu                    
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
SONG LONG - Chisinau (MD)
Dermenji Serghei (C)
Popa Cristian
Ciocan Andrian
2
DAO - Botosani (RO)
Chebac Cristian Andrei (C)
Bucevschi Alex
Mindru Ionut Cristian
3
HE PAI - Suceava (RO)
PUIU CĂLIN-ALEXANDRU (C)
NAȘCU FABIAN-ALIN
AVRAM ALEXANDRU-IONUT
                                                                              
                                                                              
              E – 9 - 10 ani – feminin – minim Centura Violet                      
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava (RO)
TRACI IOANA-DIANA
BURGHELEA MARIA-RENATE
VORNICU SABINA-IOANA (C)
2
BAO - Bacau (RO)
MARIAN BIANCA (C)
GUTU CRISTINA
LEPADATU ANA
3
PHI HAU - Bacau (RO)
CRETU BIANCA DUMITRELA (C)
HERLEA DENISE VALENTINA
                                                                              
                                                                              
              F – 9 - 10 ani – masculin – minim Centura Violet                   
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava (RO)
BOGHEAN IONUȚ-DANIEL
GOGU ȘTEFAN
IUREA FABIAN-PETRU (C)
2
KIM HO DAO - Iasi (RO)
Dumitrascu Gavril Robert Nicolas (C)
Fadei Emilian
Luca Rares Andrei
3
MANH SU TU - Iasi (RO)
IOANICHIE ANDREI (C)
MATACHE DAVID MIHAI
CHIRA VLAD
                                                                              
                                                                              
              G – 11 - 12 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu                     
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
SINH DAU - Botosani (RO)
DUCAN ANAMARIA GEORGIANA(C)
BOACA IUSTINA MARIA
2
BAO - Bacau (RO)
OLARU IOANA (C)
ALECU MARIA
3
DAO - Botosani (RO)
Strachinariu Stefanica Andreea (C)
Stanciu Sabina
Moraru Teodora
                                                                              
                                                                              
              H – 11 - 12 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu                  
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau (RO)
VERDES RAZVAN (C)
GROSU CODRIN
BADARIC MARIO
2
HE PAI - Suceava (RO)
BENIUGA EDUARD
CHAUCIUC ALEXANDRU-VALENTIN (C)
ROBCIUC RADU
3
SONG LONG - Chisinau (MD)
Gherta Daniel (C)
Rusu Andrei
                                                                              
                                                                              
              I – 11 - 12 ani – feminin – minim Centura Violet                     
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava (RO)
SANDULEAC DENISA-MARIA
AGA CLAUDIA
SCEPANSCHI FRANCESCA (C)
2
DAO - Botosani (RO)
Amos Ecaterina
Buiciuc Bianca Cristina (C)
Hritcu Bianca Narcisa
3
PHI HAU - Bacau (RO)
BUTINCU ALEXANDRA MARIA
MARDARE ALEXANDRA NICOLETA (C)
Iorga Alessia Ioana
                                                                              
                                                                              
              J – 11 - 12 ani – masculin – minim Centura Violet                  
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM HO DAO - Iasi (RO)
Vrabie Sergiu ( C)
Oita Andrei
Ciornei Cristian
2
HE PAI - Suceava (RO)
BUTA BOGDAN
GASPAR DAN-GABRIEL (C)
ARHIRE CRISTIAN
3
DAO - Botosani (RO)
Ciobanu Iustin Marian (C)
Epureanu Andrei Gabriel
Corduneanu Stefan Matei
                                                                              
                                                                              
               K – 13 - 15 ani – Feminin                                    
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava (RO)
ACRISTINEI BEATRICE (C)
POSTOLACHE IOANA-SABINA
IONESCU FRANCESCA
2
KIM LONG DAO - Falticeni (RO)
APOSTOL DELIA MARIA (C)
RADU ARIANNA
VULTUR GABRIELA
3
PHI HAU - Bacau (RO)
BOTEZ ALEXANDRA (C)
BUCATARU BIANCA DIANA
k
                                                              
                                                                              
               L – 13 - 15 ani – Masculin                      
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
PHI HAU - Bacau (RO)
MANOLACHE ALEXANDRU STEFAN (C)
ZAMFIR TUDOR RAZVAN
Sutic Nicolae
2
BAO - Roman (RO)
Poeata Stefan Valentin (C)
Cozma Radu Mihai
Gherghel Monel Georgian
3
KIM HO DAO - Iasi (RO)
Ciornea Ilarion
Todirascu Gabriel
Samson Catalin (C)
l 
                                                             
                                                                              
               M – 16 - 17 ani – Feminin                                   
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Botosani (RO)
ANISTOROAE DENISA ISABELA (C)
OJOG CRISTINA ELENA
2
KIM HO DAO - Iasi (RO)
Averescu Stefania Ioana Rafaela (C)
Nistor Georgiana
3
DAO - Iasi (RO)
Calance Alice (C)
Meiu Yasmina
m
                                                                              
                                                                              
               N – 16 - 17 ani – Masculin                      
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau (RO)
ZULD LUCIAN (C)
GHEGHICI MARCU
2
BAO - Roman (RO)
Ioan Vladimir (C)
Moisei Gabriel
Ursu Stefan
3
C.S.M. - Moinesti (RO)
Bostan Gabriel (C)
Vasai Mihai Cataln
Lacatusu Denis Alexandru
n