QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

 Campionatul National de Qwan Ki Do

Co Vo Dao - Arme traditionale Vietnameze

Juniori si Seniori

ROMAN, 26-27 Noiembrie 2016

 Rezultate


THAO QUYEN

 

                    A – 13 – 15 ani – Feminin arme de lemn                    

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
GHINET MARIA-ELENA
BAO - Bacau
2
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
3
Gugulica Dariana
DAO - Iasi

1-0


1-21-11-3

                                                                                          

                    B – 13 – 15 ani – Masculin arme de lemn                  

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Poeata Stefan Valentin
BAO - Roman
2
Cozma Radu Mihai
BAO - Roman
3
PRICOP SEBASTIAN
HE PAI - Suceava

2-0


2-22-12-3

                                                                                          

                    C – 16 – 17 ani – Feminin – Grade – arme de lemn                

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Calance Alice
DAO - Iasi
2
OJOG CRISTINA ELENA
PHI HAU - Bacau
3
Averescu Stefana Ioana
KIM HO DAO - Iasi

3-0


3-23-13-3

                                                                                          

                    D – 16 – 17 ani – Masculin – Grade – arme de lemn              

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Ioan Vladimir
BAO - Roman
2
Plop Andrei
KIM HO DAO - Iasi
3
Ratoi Liviu
BAO - Roman

4-0

  

4-24-14-3

                                                                                        

                    E – peste 18 ani – Feminin Grade – arme de lemn              

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ICHIM TEODORA
LONG HO - Pascani
2
ȘMIT CARMEN ELENA
DAO - Botosani
3
ANISIE MIRELA GABRIELA
DAO - Botosani
3
DAMIAN PETRONELA
DAO - Botosani

5-0


5-25-1

5-3

 

                                                                                         

                    F – 18 – 39 ani – Masculin – Grade – arme de lemn               

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bandur Mihai Alexandru
BAO - Roman
2
Befu Ionut
DAO - Iasi
3
Halus Ștefan
LONG HO - Cluj-Napoca

6-0


6-26-16-3    

                                                                                      

                    G – 18 – 39 ani – Feminin – C.N. – BONG                     

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
GRIGORAS MARIA
LONG HO - Pascani
2
Leahu Maria Cristina
BAO - Roman
3
FLOCEA VIOLETA
LONG HO - Pascani

7-0


7-27-17-3

                                                                                          

                    H – 18 – 39 ani – Masculin – C.N. – BONG                   

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
RUSU RAZVAN NICOLAE
LONG HO - Pascani
2
PIRJU IONUT
LONG HO - Pascani
3
Simon Robert
LONG HO - Cluj-Napoca

8-0

 

8-28-18-3

                                                                                         

                    I – peste 18 ani – Feminin – C.N. – arme de lemn fara Bong                       

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DOBRIN IULIANA
BAO - Bacau
2
ANGHEL Ileana-Daniela
HO HAC - Bucuresti
3
Vaduva Madalina
HO HAC - Bucuresti
3
AVASILCAI   ELENA DANA
AURORA - 23 August

9-0


9-29-1

9-3  

                                                                                        

                    J – 18 – 39 ani – Masculin – C.N. – arme de lemn fara Bong          

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Giurgi Alexandru
BAO - Roman
2
AGACHI NARCIS
DAO - Botosani
3
Befu Codrut
DAO - Iasi
3
Păcuraru Ciprian
U.A.I.C. - Iasi

10-0


10-210-1

10-3

                                                                                          

                    K – 18 – 39 ani – Feminin – C.N. – arme cu lama si arme rare        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
GRIGORAS MARIA
LONG HO - Pascani
2
FLOCEA VIOLETA
LONG HO - Pascani
3
Raducu Roxana
DAO - Iasi

11-0


11-211-111-3  

                                                                                        

                    L – 18 – 39 ani – Masculin – C.N. – arme cu lama si arme rare       

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MUHA EDISON ENRICO EDUARD
HONG HA - Radauti
2
Giurgi Alexandru
BAO - Roman
3
JÂJÂIE FLORIN
DAO - Botosani

12-0


12-212-112-3  

                                                                                        

                    N – Peste 40 ani – Masculin – Grade – arme de lemn            

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
TURANSCHE DANUT
DAO - Botosani
2
Grama Ciprian Mihai
THOI SON - Brasov
3
TARA GHEORGHE EDUARD
LONG HO - Pascani

13-0


13-213-113-3 

                                                                                         

                    P – Peste 40 ani – Masculin – C.N. – arme de lemn               

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Turcanu Eugen
DAO - Iasi
2
Rezanu Serghei
U.A.I.C. - Iasi
3
Onofrei Duiu
HO HAC - Bucuresti
3
PREDA Dorel
THOI SON - Brasov

14-0


14-214-114-3

 

                                                                                         

                    S – Peste 40 ani – Masculin – C.N. – arme cu lama si arme rare    

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MIRON CORNELIU
LONG HO - Pascani
2
Iordache Marius Ovidiu
BAO - Roman
3
AIROAE CONSTANTIN
SINH DAU - Botosani
3
Onofrei Duiu
HO HAC - Bucuresti
15-0

15-215-1
15-3














SONG DAU

 

               B – 18 – 39 ani – Masculin – Grade                         

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bandur Mihai Alexandru
BAO - Roman
2
Bodogan Iulian Robertino
BAO - Roman
3
Befu Ionut
DAO - Iasi

1-0


1-21-11-3   

 

                                                                                     

               C – Peste 40 ani – Feminin – Grade                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
AVASILCAI ELENA DANA
AURORA - 23 August
2
ANISIE MIRELA GABRIELA
DAO - Botosani
3
DAMIAN PETRONELA
DAO - Botosani

2-0


2-22-12-3 

                                                                                     

                                                                                      

               D – Peste 40 ani – Masculin – Grade                       

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Cojocariu Alin-Ciprian
U.A.I.C. - Iasi
2
TURANSCHE DANUT
DAO - Botosani
3
Cojocaru Ion
DAO - Iasi

3-0


3-23-13-3

                                                                                      

                                                                                      

               H – Peste 40 ani – Masculin – C.N.                          

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Iordache Marius Ovidiu
BAO - Roman
2
IONESCU MIHAI
LONG HO - Pascani
3
Sarbu Radu
DAO - Iasi

4-0


4-24-14-3 

                                                                                     

                                                                                      

               E – 18 – 39 ani – Feminin – C.N.                              

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DOBRIN IULIANA
BAO - Bacau
2
MUNTEANU MIHAELA
HE PAI - Suceava
3
Raducu Roxana
DAO - Iasi

5-0


5-25-15-3

                                                                                      

                                                                                      

               F – 18 – 39 ani – Masculin – C.N.                             

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ILIUC ANDREI   C-TIN
SINH DAU - Botosani
2
Befu Codrut
DAO - Iasi
3
PIRJU IONUT
LONG HO - Pascani
 6-0
6-26-16-3