QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

CUPA INTERNATIONALA BOTOSANI
- a II-a editie -
BOTOSANI, 5-6 Decembrie 2015
 
Rezultate
 
 
THAO QUYEN - QWAN KI DO
 
         4 – 6 ani – Feminin – 1-4 Cap Galben                      BOBOCEL
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
IACOB KATERINA GEORGIANA
DAO - Botosani
2
Cocea Eliza
BAO - Roman
3
RUSU ILINCA
BAO - Bacau
                                                                                          
                    4 – 6 ani – Masculin – 1-4 Cap Galben                     RATUSCA          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Dumitrache Matei- Constantin
BAO - Roman
2
JITARU DENIS ANDREI
PHI HAU - Bacau
3
PAVELUC RARES
BAO - Bacau
                                                                                          
                    7 – 8 ani – Feminin – debutanti-2 Cap Rosu            PISICA               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Spataru Alina - Elena
BAO - Roman
2
Sārbu Theea
LONG HO - Pascani
3
POENARU EMILIA
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                          
                    7 – 8 ani – Masculin – debutanti -2 Cap Rosu           SORICEL         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
JUVERDEANU ALEXANDRU
BAO - Bacau
2
LEHACI RAREȘ
HE PAI - Suceava
3
SCRIPCARIU DARIUS MATEI
HE PAI - Suceava
                                                                                          
                    7 – 8 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                            TESTOASA      
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ANTONIAC ALEXIA
HE PAI - Suceava
2
VRABIE DENISA
KIM HO DAO - Iasi
3
VORNICU SABINA-IOANA
HE PAI - Suceava
                                                                                          
                    7 – 8 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                          CAL                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MIHAI ALEX
HE PAI - Suceava
2
NAȘCU FABIAN-ALIN
HE PAI - Suceava
3
STOIAN MARIO CRISTIAN
PHI HAU - Bacau
                                                                                          
                    9 – 10 ani – Feminin – debutanti -2 Cap Rosu           IEPURE          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Dinulete-Moore Angelina
BAO - Roman
2
PARAGINA CARINA MIHAELA
PHI HAU - Bacau
3
PASCU DENISA STEFANA
PHI HAU - Bacau
                                                                                          
                    9 – 10 ani – Masculin – debutanti -2 Cap Rosu           COCOS          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
GROSARIU GEORGE SERBAN
KIM HO DAO - Iasi
2
VERDES RAZVAN
BAO - Bacau
3
Creanga Adrian - Paul
BAO - Roman
                                                                                          
                    9 – 10 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                       CAPRA   
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DUCEAG IOANA CASANDRA
DAO - Botosani
2
SOROHAN LAVINIA IUSTINA
DAO - Botosani
3
SPATARU DARIA-MARIA
HE PAI - Suceava
                                                                                          
                      9 – 10 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                           LEU               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
VARLAN DENIS STEFAN
PHI HAU - Bacau
2
COSTACHE STEFAN
BAO - Bacau
3
IOANICHIE ANDREI
MANH SU TU - Iasi
3
PRUTEANU MATEI
MANH SU TU - Iasi
                                                                                          
                    9 – 10 ani – Feminin – Centuri Violet                 MAIMUTA               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BURGHELEA MARIA
HE PAI - Suceava
2
HRITCU BIANCA NARCISA
DAO - Botosani
3
TRACI IOANA
HE PAI - Suceava
                                                                                          
                    9 – 10 ani – Masculin – Centuri Violet                       TIGRU               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bulgaru Dragos - Constantin
BAO - Roman
2
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
3
IUREA FABIAN-PETRU
HE PAI - Suceava
                                                                                          
                      11 – 12 ani – Feminin – debutanti -2 Cap Rosu           CORB         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DUCAN GEORGIANA ANAMARIA
SINH DAU - Botosani
2
TRAISTARU ANA
BAO - Bacau
3
OLARU IOANA
BAO - Bacau
                                                                                          
                    11 – 12 ani – Masculin – debutanti -2 Cap Rosu         CAINE                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BARABULA ANDRES
KIM HO DAO - Iasi
2
GROSU CODRIN
BAO - Bacau
3
BADARIC MARIO
BAO - Bacau
                                                                                          
                    11 – 12 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                VULTUR                 
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
HOSU IOANA-TEODORA  
KIM BAO - Suceava
2
Şcuriu-Pantazi Alexandra
LONG HO - Pascani
3
AGA CLAUDIA
HE PAI - Suceava
                                                                                          
                    11 – 12 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                       ELEFANT       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Barsan Lucian
BAO - Roman
2
PAVELUC STEFAN
BAO - Bacau
3
POPESCU IUSTIN PAUL
DAO - Botosani
                                                                                          
                    11 – 12 ani – Feminin – Centuri Violet                         SARPE           
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CIOBANU DENISA
BAO - Bacau
2
HUIANU RALUCA-GABRIELA
HE PAI - Suceava
3
BUICIUC CRISTINA BIANCA
DAO - Botosani
3
MILIES BIANCA
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                          
                    11 – 12 ani – Masculin – Centuri Violet                       PANDA          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SEREDIUC ALEXANDRU
HE PAI - Suceava
2
DOBA MIHAI
BAO - Bacau
3
CHIRIAC CALIN
KIM HO DAO - Iasi
3
PUSCASU THEODOR
BAO - Bacau
 
                 13 – 15 ani – Feminin – 1-2 CAP                            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Grigoras Gabriela Miruna
LONG HO - Pascani
2
GHINET MARIA ELENA
C.S.M. - Moinesti
3
Ursu Demetra
LONG HO - Pascani
                                                                                             
                 13 – 15 ani – Masculin – 1-2 CAP                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DASCALU PAUL COSMIN
DAO - Botosani
2
Ciotu Sebastian - Constantin
BAO - Roman
3
PRICOP STEFAN-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
                                                                                             
                 13 – 15 ani – Feminin – 3-4 CAP                                        
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
2
ACRISTINEI BEATRICE
HE PAI - Suceava
3
NISTOR GEORGIANA ANDREEA
KIM HO DAO - Iasi
                                                                                             
                 13 – 15 ani – Masculin – 3-4 CAP                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Poeata Stefan – Valentin
BAO - Roman
2
Ioan Vladimir
BAO - Roman
3
BUICIUC ANDREI
DAO - Botosani
                                                                                             
                 16 – 17 ani – Feminin – 1-2 CAP                                        
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BUTNARESCU ANDREEA
PHI HAU - Bacau
2
Mititelu   Raufa
SONG LONG - Chisnau
3
Grecu Maria
LONG BAO - Chisinau
                                                                                             
                 16 – 17 ani – Masculin – 1-2 CAP                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Smochină Vadim
SONG LONG - Chisnau
2
Cojocariu Mihai Robert
BAO - Bacau
3
Ionel Constantin
SONG LONG - Chisnau
                                                                                             
                 16 – 17 ani – Feminin – 3-4 CAP                                        
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
TOFAN TEODORA
HE PAI - Suceava
2
AVERESCU STEFANA IOANA
KIM HO DAO - Iasi
3
Ichim Teodora
LONG HO - Pascani
                                                                                             
                 16 – 17 ani – Masculin – 3-4 CAP                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bandur Mihai – Alexandru
BAO - Roman
2
PLOP ANDREI
KIM HO DAO - Iasi
3
Galaxian Iliuta Dutu
BAO - London
 
                                                                                             
                                                                                             
THAO QUYEN - CO VO DAO
                                                                                             
                 13 – 15 ani – Feminin – arme de lemn                               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ANISTOROAIE DENISA IZABELA
DAO - Botosani
2
NISTOR GEORGIANA ANDREEA
KIM HO DAO - Iasi
3
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
                                                                                             
                                                                                             
                 13 – 15 ani – Masculin – arme de lemn                             
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Poeata Stefan – Valentin
BAO - Roman
2
BUICIUC ANDREI
DAO - Botosani
3
Ioan Vladimir
BAO - Roman
                                                                                             
                                                                                             
                 16 – 17 ani – Feminin – Grade – arme de lemn                            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
AVERESCU STEFANA IOANA
KIM HO DAO - Iasi
2
OJOG CRISTINA ELENA
PHI HAU - Bacau
3
TOFAN TEODORA
HE PAI - Suceava
                                                                                             
                                                                                             
                 16 – 17 ani – Masculin – Grade – arme de lemn                          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bandur Mihai Alexandru
BAO - Roman
2
Manescu Stefan
BAO - Roman
3
PLOP ANDREI
KIM HO DAO - Iasi
 

 
SONG DAU

             7 - 8 ani – feminin – minim 1 Cap Rosu                                 
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
ANTONIAC ALEXIA
CHIRIESCU DOMNICA
VORNICU SABINA-IOANA
2
KIM HO DAO - Iasi
BACIU OANA
VRABIE DENISA
PINDARU CATRINEL
3
PHI HAU - Bacau
AVEL CASIANA PETRA
DIACONU DARIA MARIA
OJOG ANAMARIA
                                                                                              
                                                                                              
             7 - 8 ani – masculin – minim 1 Cap Rosu                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
MIHAI ALEX
PUIU CALIN-ALEXANDRU
NAȘCU FABIAN-ALIN
2
KIM LONG DAO - Falticeni
APOPEI STEFAN
CHIRIAC ALEX
MOISII ADRIAN
3
HONG HA - Radauti
CHIFAN ALBERT- DORUŢU
MOROȘAN THEO
MIRONESCU ADRIAN
                                                                                              
                                                                                              
             9 - 10 ani – feminin – 2-3 Cap Rosu                                       
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
SPATARU DARIA-MARIA
MITROFAN MELINA
 
2
KIM LONG DAO - Falticeni
CEPARU ALEXIA
BURLUI DENISA
DUMITRACHE DENISA
3
HONG HA - Radauti
TOMA ALESSIA- MARIA
FLOREAN EMILIA
 
                                                                                              
                                                                                              
             9 - 10 ani – masculin – 2-3 Cap Rosu                                   
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
MANH SU TU - Iasi
IOANICHIE ANDREI
PRUTEANU MATEI
MATACHE DAVID MIHAI
2
HE PAI - Suceava
CHAUCIUC ALEX-VALENTIN ©
CANDAY ALEKS
MIRON FABIAN
3
BAO - Roman
Vicol Mihnea - Ioan
Creanga Adrian
 
                                                                                              
                                                                                              
             9 - 10 ani – feminin – 4 Cap Rosu – Centuri Violet                                   
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Botosani
SOROHAN LAVINIA IUSTINA
AMOS ECATERINA NICOLETA
HRITCU BIANCA NARCISA
2
KIM BAO - Suceava
AL FREJAT NUR
GROSU LORENA-DIANA
CRIHAN ALEXANDRA
3
BAO - Bacau
STOICA ADELINA
ROSU EVELIN
IBANESCU ALEXIA
                                                                                              
                                                                                              
             9 - 10 ani – masculin – 4 Cap Rosu – Centuri Violet                                
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
IUREA FABIAN-PETRU
BIVOL LAURENTIU
2
BAO - Roman
Bulgaru Dragos - Constantin
Simion David Stefanut
Foia Alexandru
3
SINH DAU - Botosani
BUCIULEAC TUDOR
MURARIU SEBASTIAN
 
                                                                                              
                                                                                              
             11 - 12 ani – feminin – 2-3 Cap Rosu                                     
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
C.S.M. - Moinesti
Bantu Alexandra Maria
Dobrovat Delia Anca
 
2
KIM LONG - Criuleni
Sclifos   Andriana
PRUTEANU MARIA
 
3
DAO - Botosani
MORARU TEODORA DEMETRA
STANCIU SABINA MARIABELA
BOACA MARIA-IUSTINA
                                                                                                        
                                                                                              
             11 - 12 ani – masculin – 2-3 Cap Rosu            
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM HO DAO - Iasi
BARABULA ANDRES
BURDIA TEODOR
 
2
KIM LONG - Criuleni
GRADINARU RARES
Simon   Bogdan
 
3
LONG BAO - Chisinau
Bujac   Stefan
DOBROGEANU ALEXANDRU
 
                                                                                              
                                                                                              
             11 - 12 ani – feminin – 4 Cap Rosu – Centuri Violet                                 
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM HO DAO - Iasi
GROSU SINZIANA
MILIES BIANCA
 
2
HE PAI - Suceava
HUIANU RALUCA-GABRIELA
SCEPANSCHI FRANCESCA
AGA CLAUDIA
3
KIM BAO - Suceava
HOSU IOANA-TEODORA
SIMIONIUC IOANA
TOFAN ANASTASIA
                                                                                              
                                                                                              
             11 - 12 – masculin – 4 Cap Rosu – Centuri Violet                        
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
SEREDIUC ALEXANDRU
GAȘPAR DAN-GABRIEL
SLEVOACĂ GRIGORE SIMION-ANDREI
2
BAO - Bacau
PUSCASU THEODOR
DOBA MIHAI
PAVELUC STEFAN
3
SINH DAU - Botosani
ARHIRE CRISTIAN
SORODOC MATEI GEORGE
MATEI ALEXANDRU
 
               13 - 15 ani – Feminin ( 2 + 1 )                        
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
POSTOLACHE IOANA-SABINA
ACRISTINEI BEATRICE
DASCĂLU CRISTINA-DANIELA
2
PHI HAU - Bacau
GHINET MARIA ELENA
BUCATARU BIANCA DIANA
 
3
KIM LONG DAO - Falticeni
APOSTOL DELIA MARIA
GRIGORE IASMINA MARIA
 
3
BAO - Bacau
COJAN SARA
OSLOBANU LARISA
MUNTEANU IOANA
                                                                               
                                                                               
               13 - 15 ani – Masculin ( 2 + 1 )                      
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Roman
Ioan Vladimir
Petrila Anton - Adrian
Poeata Stefan - Valentin
2
BAO - Bacau
LUCACI RAZVAN
ZULD LUCIAN
GHEGHICI MARCU
3
DAO - Botosani
DASCALU PAUL COSMIN
DOROHONCEANU VLAD MIHAI
BUICIUC ANDREI
3
SINH DAU - Botosani
DUTA ADRIAN
SUTIC GABRIEL
 
                                                                               
                                                                               
               16 – 17 ani – Feminin– Grade ( 2 + 1 )                                 
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
TOFAN ANDRA
TOFAN TEODORA
 
2
PHI HAU - Bacau
BUTNARESCU ANDREEA
OJOG CRISTINA ELENA (c)
 
3
KIM LONG DAO - Falticeni
SOPTELEA OANA
FLOREA ELIZA
 
                                                                               
                                                                               
               16 – 17 ani – Masculin – Grade ( 2 + 1 )                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Roman
Bandur Mihai – Alexandru
Manescu Stefan
Moisei Gabriel
2
BAO - Bacau
ARADEI IULIAN
COJOCARIU ROBERT
 
3
C.S.M. -   Moinesti
Bostan Gabriel
Rusu Robert
Bantu Sebastian Ovidiu
3
BAO - London
Galaxian Iliuta Dutu
Andone Alexandru