QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

CUPA INTERNATIONALA BOTOSANI
- prima editie -
BOTOSANI, 28-30 Noiembrie 2014
 
Rezultate
 
 
THAO QUYEN - QWAN KI DO
 
            4 – 6 ani – Feminin – 1-4 Cap Galben
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
TRACI ELENA - TEODORA
HE PAI - Suceava
2
IACOB KATERINA GEORGIANA
DAO - Botosani
3
SPATARU ALINA - ELENA
BAO - Roman
                                                                                         
                    4 – 6 ani – Masculin – 1-4 Cap Galben               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
JUVERDEANU ALEXANDRU
BAO - Bacau
2
SCRIPCARIU DARIUS-MATEI
HE PAI - Suceava
3
LEHACI RARES
HE PAI - Suceava
                                                                                         
                    7 – 8 ani – Feminin – 1-2 Cap Rosu                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DUCEAG IOANA CASANDRA
DAO - Botosani
2
CRETU BIANCA DUMITRELA
PHI HAU - Bacau
3
TRACI IOANA-DIANA
HE PAI - Suceava
                                                                                         
                    7 – 8 ani – Masculin – 1-2 Cap Rosu                  
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
IOANICHIE ANDREI
MANH SU TU - Iasi
2
MINDRU CRISTIAN IONUT
DAO - Botosani
3
NASCU FABIAN-ALIN
HE PAI - Suceava
                                                                                         
                    7 – 8 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
AMOS ECATERINA NICOLETA
DAO - Botosani
2
MARIAN BIANCA DENISA
PHI HAU - Bacau
3
IBANESCU ALEXIA
BAO - Bacau
                                                                                         
                    7 – 8 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                  
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
2
IUREA FABIAN-PETRU
HE PAI - Suceava
3
BORIS LETTIER
ANGLIA
                                                                                         
                    9 – 10 ani – Feminin – 1-2 Cap Rosu                  
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
JENNIFER TRAN
ANGLIA
2
FILIMON MIRUNA
BAO - Bacau
3
DUCAN ANA MARIA GEORGIANA
SINH DAU - Botosani
                                                                                         
                    9 – 10 ani – Masculin – 1-2 Cap Rosu                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BIVOL LAURENTIU
HE PAI - Suceava
2
GASPAR DAN-GABRIEL
HE PAI - Suceava
3
DRAGOMIR GEORGE
BAO - Bacau
                                                                                         
                    9 – 10 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                  
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
HRITCU BIANCA NARCISA
DAO - Botosani
2
PREPELITA IOANA
HE PAI - Suceava
3
STOICA ADELINA
BAO - Bacau
                                                                                         
                    9 – 10 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                 
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CIOBANU IUSTINIAN MARIAN
DAO - Botosani
2
ASOFRONIE SERGIU
DAO - Iasi
3
Doba Mihai Munteanu George
BAO - Bacau
                                                                                         
                    9 – 10 ani – Feminin – Centuri Violet                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SCEPANSCHI FRANCESCA
HE PAI - Suceava
2
BUICIUC CRISTINA BIANCA
DAO - Botosani
3
BACIU BIANCA
DAO - Botosani
                                                                                         
                    9 – 10 ani – Masculin – Centuri Violet    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PUSCASU THEODOR
BAO - Bacau
2
FOMIN CRISTIAN
HE PAI - Suceava
3
RUSU MATEI
BAO - Bacau
 
                    11 – 12 ani – Feminin – 1-2 Cap Rosu                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
HOSU IOANA-TEODORA
HE PAI - Suceava
2
PRUTEANU MARIA
MANH SU TU - Iasi
3
SIMIONIUC IOANA
HE PAI - Suceava
                                                                                         
                    11 – 12 ani – Masculin – 1-2 Cap Rosu              
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PAVELUC STEFAN
BAO - Bacau
2
SUTIC GABRIEL
SINH DAU - Botosani
3
CIOTU SEBASTIAN
BAO - Roman
                                                                                         
                    11 – 12 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
COJAN SARA
BAO - Bacau
2
TURANSCHE LORENA DANIELA
DAO - Botosani
3
GIOSU STEFANA
SINH DAU - Botosani
                                                                                         
                    11 – 12 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu              
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DAMIAN THEODOR FLORENTIN
DAO - Botosani
2
RUSE IULIAN
HE PAI - Suceava
3
FECHET DENIS-EDUARD
BAO - Roman
                                                                                         
                    11 – 12 ani – Feminin – Centuri Violet              
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
HUIANU RALUCA- GABRIELA
HE PAI - Suceava
2
CIOBANU DENISA
BAO - Bacau
3
GUGULICA DARIANA
DAO - Iasi
                                                                                         
                    11 – 12 ani – Masculin – Centuri Violet                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ENE RARES-ANDREI
HE PAI - Suceava
2
SEREDIUC ALEXANDRU
HE PAI - Suceava
3
RADAUCEANU BOGDAN
BAO - Roman
                                                                                         
                    13 – 15 ani – Feminin – 1-4 CAP                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
2
OJOG CRISTINA ELENA
PHI HAU - Bacau
3
GRIGORAS MIRUNA
LONG HO - Pascani
                                                                                         
                    13 – 15 ani – Masculin – 1-2 CAP                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BUICIUC ANDREI
DAO - Botosani
2
URSU STEFAN
BAO - Roman
3
ONOFREI DRAGOS IOAN
SINH DAU - Botosani
                                                                                         
                    13 – 15 ani – Masculin – 3-4 CAP                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
POEATA STEFAN VALENTIN
BAO - Roman
2
HURMUZACHE ANDREI
PHI HAU - Bacau
3
PETRARU ANDREI
HE PAI - Suceava
                                                                                         
                                                                                         
                    16 – 17 ani – Feminin – 1-4 CAP                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
LEAHU MARIA CRISTINA
BAO - Roman
2
BARLADEANU ECATERINA GABRIELA
DAO - Botosani
3
ICHIM TEODORA
LONG HO - Pascani
                                                                                         
                    16 – 17 ani – Masculin – 1-4 CAP                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BANDUR MIHAI ALEXANDRU
BAO - Roman
2
RADULESCU BOGDAN
MANH SU TU - Iasi
3
TAMPAU DANIEL
BAO - Bacau
       
                                                                                  
                                                                                         
THAO QUYEN - CO VO DAO                                       
                                                                                         
                    CVD - 13 – 15 ani – Feminin – 1-4 CAP                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SOPTELEA OANA
KIM LONG DAO - Falticeni
2
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
3
OJOG CRISTINA ELENA
PHI HAU - Bacau
                                                                                         
                    CVD - 13 – 15 ani – Masculin – 1-4 CAP                        
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
POEATA STEFAN
BAO - Roman
2
BUICIUC ANDREI
DAO - Botosani
3
COZMA RADU
BAO - Roman
                                                                                         
                    CVD - 16 – 17 ani – Feminin – 1-4 CAP                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
LEAHU MARIA CRISTINA
BAO - Roman
2
TOFAN TEODORA
HE PAI - Suceava
3
BOSNEA MADALINA
DAO - Iasi
                   
                    CVD - 16 – 17 ani – Masculin – 1-4 CAP                        
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BANDUR MIHAI ALEXANDRU
BAO - Roman
2
MANESCU STEFAN
BAO - Roman
3
RADULESCU BOGDAN
MANH SU TU - Iasi
3
ALEXA RAZVAN
BAO - Roman
 
 

SONG DAU
 
             7 - 8 ani – feminin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 1 )                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Botosani
AMOS ECATERINA NICOLETA
MACSIM MARIA AMIRA
DUCEAG IOANA CASANDRA
2
KIM BAO - Suceava
CIOFU HEILI-ALEXANDRA
CHIRIESCU DOMNICA
3
KIM LONG DAO - Falticeni
MAXIM IOANA
CEPARU ALEXIA
                                                                                          
                                                                                          
             7 - 8 ani – masculin – minim 1 Cap Rosu ( 2 + 1 )                           
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
IUREA FABIAN-PETRU
BOGHEAN IONUȚ-DANIEL
2
KIM HO DAO - Iasi
SCRIPCARIU GEORGE
FADEI EMILIAN
3
KIM LONG DAO - Falticeni
GHERASIM RAUL
OPRISANU SEBASTIAN
PRICOP MARIO
                                                                                          
                                                                                          
             9 - 10 ani – Feminin – 1 – 4 Cap Rosu ( 2 + 1 )                                
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau
Cojan Alexia
Filimon Miruna
Stoica Adelina
2
DAO - Botosani
SOROHAN LAVINIA IUSTINA
HRITCU BIANCA NARCISA
BOACA MARIA-IUSTINA
3
ANGLIA
JENNIFER TRAN
NATASA STANKOVIC
                                                                                          
                                                                                          
             9 - 10 ani – Masculin – 1 – 4 Cap Rosu ( 2 + 1 )                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Botosani
EPUREANU ANDREI GABRIEL
CIOBANU IUSTINIAN MARIAN
CORDUNEANU STEFAN-MATEI
2
BAO - Bacau
Doba Mihai George
Calin Daniel
Dragomir George
3
ANGLIA
D'ARTAGNAN NWOSU
MATTIA EZIO PAGANELLI 
 
                                                                                          
                                                                                          
             9 - 10 ani – Feminin – Centuri Violet ( 2 + 1 )                                  
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
SCEPANSCHI FRANCESCA
CRIHAN ALEXANDRA
2
DAO - Botosani
SERPE PATRICIA
BUICIUC CRISTINA BIANCA
BACIU BIANCA
3
BAO - Bacau
Anchidin Teodora
Rosu Evelin
 
                                                                                          
             9 - 10 ani – Masculin – Centuri Violet ( 2 + 1 )                                
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau
Puscasu Theodor
Zuld Denis
Rusu Matei
2
KIM HO DAO - Iasi
Oita Eduard
Vreabie Sergiu
3
DAO - Botosani
PRECOB VLAD MARIAN
PUIANU TEODOR IOAN
 

           11 - 12 ani – Feminin – 1 – 4 Cap Rosu ( 2 + 1)                     
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM LONG DAO - Falticeni
GRIGORE IASMINA
GIOSU STEFANA
2
HE PAI - Suceava
SIMIONIUC IOANA
HOSU IOANA-TEODORA
PÎRVU-CHIRILĂ SOFIA
3
BAO - Bacau
Cojan Sara
Boasa Federica
                                                                                                 
                                                                                                 
           11 - 12 ani – Masculin – 1 – 4 Cap Rosu ( 2 + 1 )                  
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
SINH DAU - Botosani
SUTIUC Gabriel
SUTIUC Nicolae
2
HE PAI - Suceava
SLEVOACĂ-GRIGORE SIMION-ANDREI
RUSE IULIAN
RUS MIHNEA-ȘTEFAN
3
DAO - Botosani
DAMIAN THEODOR FLORENTIN
Luca Tudor
                                                                                                 
                                                                                                 
           11 - 12 ani – Feminin – minim Centura Violet ( 2 + 1)                                 
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM HO DAO - Iasi
Grosu Sinziana
Teodor Bianca
2
KIM LONG DAO - Falticeni
RADU ARIANNA
VULTUR GABRIELA    
3
PHI HAU - Bacau
ROTARU BIANCA ELENA
VALEANU ANDREEA STEFANIA
Apostol Teofana
                                                                                                 
                                                                                                 
           11 - 12 ani – Masculin – minim Centura Violet ( 2 + 1 )                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Iasi
Ciofu Denis
Costin Giovani
Stefan Armencea
2
HE PAI - Suceava
PRICOP ȘTEFAN-SEBASTIAN
GRIGORIU DAN
ENE RARES-ANDREI
3
KIM LONG DAO - Falticeni
MOGAGE NICOLAE
PLESCAN BOGDAN
TIMOFTE ALIN
          
          
           13 - 15 ani – Feminin ( 2 + 1 )                                        
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
ACRISTINEI BEATRICE
POSTOLACHE IOANA-SABINA
RUS ANA-MARA
2
KIM LONG DAO - Falticeni
SOPTELEA OANA
FLOREA ELIZA
APOSTOL DELIA
3
DAO - Botosani
STROICI ELENA
SOROHAN ALEXANDRA
ANISTOROAIE DENISA IZABELA
          
          
           13 - 15 ani – Masculin ( 2 + 1 )                                       
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau
Cojocaru Robert
Gheghici Marcu
Zuld Lucian
2
KIM HO DAO - Iasi
Plop Andrei
Ciubotaru Alexandru
Moldovanu Razvan
3
KIM LONG DAO - Falticeni
RADU VLAD
VULTUR ANDREI
                                                                                                  
                                                                                                  
           16 – 17 ani – Masculin – Grade ( 2 + 1 )                                  
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
ANGLIA
Iulian Aradei
Paul Ghegici
2
BAO - Bacau
Tampau Daniel
Toma Ionut
3
BAO - Roman
MANESCU ŞTEFAN
BANDUR MIHAI