QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

Campionatul National de Qwan Ki Do
Juniori si Seniori
CONSTANTA, 16-17 Aprilie 2016
 
Rezultate
 
THAO QUYEN
 
   A1 – 13 – 15 ani – Feminin – debutanti-1 CAP
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
HOSU IOANA-TEODORA
HE PAI - Suceava
2
Gugulica Dariana
DAO - Iasi
3
Ungureanu Maria
DAO - Iasi
1-0
 
1-21-11-3
                                                                                            
              A2 – 13 – 15 ani – Feminin – 2 CAP                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Grigoras Miruna
LONG HO - Pascani
2
Ghinet Maria Elena
C.S.M. - Moinesti
3
Ursu Demetra
LONG HO - Pascani
2-0

2-22-12-3 
                                                                                            
          B1 – 13 – 15 ani – Masculin – debutanti - 1 CAP                            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BEJENARU CODRIN-MIHAI
HE PAI - Suceava
2
Ciotu Sebastian C-tin
BAO - Roman
3
DAMIAN TEODOR
DAO - Botosani
3
GRIGORIU DAN
HE PAI - Suceava
3-0

3-23-1
3-3
                                                                                             
          B2 – 13 – 15 ani – Masculin – 2 CAP - 1 Quyen                              
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Todirascu Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
2
PRICOP ȘTEFAN-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
3
Ursu Stefan - Ioan
BAO - Roman
4-0

4-24-14-3    
                                                                                         
              C – 13 – 15 ani – Feminin – 3-4 CAP                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Teodor Bianca
KIM HO DAO - Iasi
2
ACRISTINEI BEATRICE
HE PAI - Suceava
3
POSTOLACHE IOANA-SABINA
HE PAI - Suceava
5-0

5-25-15-3 
                                                                                            
              D – 13 – 15 ani – Masculin – 3-4 CAP                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Poeata Stefan - Valentin
BAO - Roman
2
Podaru Alexandru
KIM HO DAO - Iasi
3
Ioan Vladimir
BAO - Roman
6-0

6-26-16-3 
                                                                                            
             E – 16 – 17 ani – Feminin – 1-4 CAP                                     
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Averescu Stefana Ioana
KIM HO DAO - Iasi
2
Ichim Teodora
LONG HO - Pascani
3
Nistor Georgiana
KIM HO DAO - Iasi
7-0

7-27-17-3   
                                                                                          
             F – 16 – 17 ani – Masculin – 1-2 CAP                                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
VORNICU ANDREI VICTOR
AURORA - 23 August
2
MARIN ADRIAN FLORIN
AURORA - 23 August
3
FOTACHE ALEXANDRU EMANUEL
AURORA - 23 August
8-0

8-28-18-3 
                                                                                            
             H – 16 – 17 ani – Masculin – 3-4 CAP                                   
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bandur Mihai - Alexandru
BAO - Roman
2
Manescu Stefan
BAO - Roman
3
Radauceanu Grigore - Stefan
BAO - Roman
9-0

9-29-19-3 
                                                                                            
             I – 18 – 39 ani – Feminin – 1-2 CAP                                       
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CALDARAȘ SABINA
HE PAI - Suceava
2
Butnarescu Andreea
SINH DAU - Botosani
3
Calmuschi Simona
HO HAC - Bucuresti
10-0

10-210-110-3  
                                                                                           
             J – 18 – 39 ani – Masculin – 1-2 CAP                                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PINTILEI PAUL-OVIDIU
HE PAI - Suceava
2
Tanasa Paul
DAO - Iasi
3
Hogas Cosmin
HO HAC - Bucuresti
3
Petrovici Mihai
DAO - Botosani
11-0

11-211-1
11-3
                                                                                             
             K – 18 – 39 ani – Feminin – 3-4 CAP                                     
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
TOFAN TEODORA
HE PAI - Suceava
2
Crainiciuc Diana Elena
LONG HO - Pascani
3
Turcanu Anca
DAO - Iasi
12-0

12-212-112-3    
                                                                                         
             L – 18 – 39 ani – Masculin – 3-4 CAP                                    
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Nadejde Mihai Andrei
BAO - Roman
2
Gherasim Andrei
HO HAC - Bucuresti
3
Robu Andrei
DAO - Iasi
13-0

13-213-113-3
                                                                                             
             N – 40 – 54 ani – Masculin – 1-4 CAP                                   
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Cojocaru Ion Danut
DAO - Iasi
2
TURANSCHE DANUT
DAO - Botosani
3
Duiu Onofrei
HO HAC - Bucuresti
14-0

14-214-114-3
            
             O – 18 – 39 ani – Feminin – C.N. - C.N. 1 Dang                              
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Leahu Maria - Cristina
BAO - Roman
2
Ancuta Ana Maria
LONG HO - Pascani
3
Baciu Eliza
KIM HO DAO - Iasi
15-0

15-215-115-3
                                                                                              
             P – 18 – 39 ani – Masculin – C.N. - C.N. 1 Dang                             
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Lungu Iulian
KIM HO DAO - Iasi
2
Giurgi Alexandru
BAO - Roman
3
DIUMEA FELIX
BAO - Bacau
16-0

16-216-116-3  
                                                                                            
             R – 18 – 39 ani – Feminin – C.N. 1 Dang şi peste acest grad                
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Flocea Livia Violeta
LONG HO - Pascani
2
Raducu Roxana Paula
DAO - Iasi
3
Rosu Diana
KIM HO DAO - Iasi
17-0

17-217-117-3   
                                                                                           
             S – 18 – 39 ani – Masculin – C.N. 2 Dang şi peste acest grad               
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Rusu Razvan Nicolae
LONG HO - Pascani
2
Pirju Ionut
LONG HO - Pascani
3
Zamosteanu Tiberiu
LONG HO - Pascani
18-0

18-218-118-3
                                                                                              
             T – 40 – 54 ani – Feminin – C.N.                                            
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Baciu Monica
KIM HO DAO - Iasi
2
MICU CORINA SILVIA
DRAGON - Onesti
3
AVASILCAI ELENA DANA
AURORA - 23 August
19-0

19-219-119-3
                                                                                              
             U – 40 – 54 ani – Masculin – C.N.                                          
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Obreja Florin
DAO - Iasi
2
TROFIN MIHAI VICTOR
DAO - Botosani
3
Miron Corneliu
LONG HO - Pascani
20-0

20-220-120-3
 


SONG DAU 
           
               A – 13 - 15 ani – Feminin                               
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
PHI HAU - Bacau
BOTEZ ALEXANDRA
ROTARU BIANCA ELENA
BUCATARU BIANCA DIANA (C)
2
HE PAI 1 - Suceava
ACRISTINEI BEATRICE
POSTOLACHE IOANA-SABINA (C)
IONESCU FRANCESCA
3
KIM LONG DAO - Falticeni
GRIGORE IASMINA MARIA
VULTUR GABRIELA
1-0
 
1-1
1-2
1-3

                                                                                      
               B – 13 - 15 ani – Masculin                             
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO 1 - Roman
Ioan Vladimir
Ursu Stefan - Ioan
2
BAO - Bacau
ZULD LUCIAN
LUCACI RAZVAN
DINU GABRIEL
3
C.S.M. 1 - Moinesti
Lacatusu Denis Alexndru
Vasai Mihai Catalin
2-0
 
2-1
2-2
2-3
                                                                                      
               C – 16 – 17 ani – Feminin – Grade                          
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
PHI HAU - Bacau
OJOG CRISTINA ELENA
FLOREA ELIZA
BONTAS DIANA ELENA
2
DAO - Botosani
ANISTOROAIE DENISA
BUGULET MIRUNA IOANA
3
KIM HO DAO - Iasi
Averescu Stefana Ioana (C)
Nistor Georgiana
Calance Alice
3-0

3-1
3-2
3-3                                                                                      
                                                                                      
               D – 16 – 17 ani – Masculin – Grade                         
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Roman
Bandur Mihai – Alexandru
Manescu Stefan
Moisei Gabriel - Valentin
2
C.S.M. - Moinesti
Bostan Gabriel
Craciun Alexandru Florin
3
HE PAI - Suceava
HUIANU MIHAI
PETRARU ANDREI (C)
4-0

4-1
4-2
4-3
                                                                                      
                                                                                      
               E – 18 – 39 ani – Feminin – Grade                           
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HO HAC - Bucuresti
Vaduva Madalina
Baloiu Laura
Calmuschi Simona
2
SINH DAU - Botosani
Turcu Teona - Octavia
Butnarescu Andreea
3
HE PAI - Suceava
CALDARAȘ SABINA
TOFAN TEODORA (C)
5-0

5-1
5-2
5-3 
                                                                                     
                                                                                      
               F – 18 – 39 ani – Masculin – Grade             
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO 1 - Iasi
Robu Andrei (C)
Befu Ionut
2
LONG HO - Pascani
Caruntu Ion
Vintila Sebastian Alis
3
DAO - Botosani
IGNAT BOGDAN
Petrovici Mihai
6-0

6-1
6-2
6-3                                                                                    
                                                                                      
               G – 40 – 54 ani – Masculin – Grade                         
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Leliuc Vasile
HO HAC - Bucuresti
2
TURANSCHE DANUT
DAO - Botosani
3
Onofrei Duiu
HO HAC - Bucuresti
7-0
 
7-27-17-3
 
               H – 18 – 39 ani – Feminin – C.N.                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
MUNTEANU MIHAELA (C)
DOBRIN IULIANA
2
KIM HO DAO - Iasi
Nistor Irina
Baciu Eliza
3
DAO - Iasi
Raducu Roxana (C)
Borcan Ana Maria
8-0
  
8-1
8-2
8-3                                                                                    
                                                                                      
               I – 18 – 39 ani – Masculin – C.N.                              
Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Roman
Cristea Mihai - Cezar
Giurgi Alexandru
Agafitei Vladut - Andrei
2
DAO - Iasi
Befu Codrut (C)
Cojocariu Daniel
Mandru Adrian
3
C.S.M. 1 - Moinesti
Creanga Voineag Gabriel
Creanga Voineag Alex
9-0

9-1
9-2
9-3                                                                                      
                                                                                      
               J – 40 – 54 ani – Masculin – C.N.                             
Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Ionescu Mihai
LONG HO - Pascani
2
Miron Corneliu
LONG HO - Pascani
3
TROFIN VICTOR
DAO - Botosani
10-0 

10-210-110-3