QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

Campionatul National de Qwan Ki Do pentru Copii

Roman, 5-6 Martie 2016

Rezultate


THAO QUYEN

 

                                                                                                 

              A – 4 – 6 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Galben

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
POPOVICI IOANA-ALEXANDRA
HE PAI - Suceava
2
Lăbonţu Eliza - Maria
BAO - Roman
3
Istov Alexandra Ana
KIM HO DAO - Iasi

1-0


1-21-11-3   


                                                                                              

             B – 4 – 6 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Galben          

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MARIN ANDREI VLADUT
AURORA - 23 August
2
POSTOLACHE YANNIS-ȘTEFAN
HE PAI - Suceava
3
MALEȘ MIHAI-ȘERBAN
HE PAI - Suceava

2-0


2-22-12-3

     

                                                                                            

               C – 4 – 6 ani – Feminin – 3-4 Cap Galben       

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
RUSU ILINCA
BAO - Bacau
2
Grosariu Matilda Elena
KIM HO DAO - Iasi
3
Ionescu Alexandra
LONG HO - Pascani

3-0


3-23-13-3

  

                                                                                               

              D – 4 – 6 ani – Masculin – 3-4 Cap Galben      

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Raducanu Ianis Stefan
KIM HO DAO - Iasi
2
Rosca Robert
KIM HO DAO - Iasi
3
ACOSTOAIE VLAD
BAO - Bacau

4-0


4-24-14-3

 

                                                                                                

               E – 7 – 8 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu   

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Agheorghiesei Diana
LONG HO - Pascani
2
FILIMON THEONA
BAO - Bacau
3
Cocea Eliza - Alexandra
BAO - Roman

5-0


5-25-15-3


                                                                                                 

               F – 7 – 8 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu  

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
SCRIPCARIU DARIUS-MATEI
HE PAI - Suceava
2
CUREA ȘTEFAN-CRISTIAN
MANH SU TU - Iasi
2
Marcu Eric Ionut
KIM HO DAO - Iasi
3
SOLOMON ANDREI
AURORA - 23 August

6-0


 6-1

6-26-3


                                                                                                 

               G – 7 – 8 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu           

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Sȃrbu Theea
LONG HO - Pascani
2
Vrabie Denisa Maria
KIM HO DAO - Iasi
3
Butnaru Ioana Alesia
LONG HO - Pascani

7-0


7-27-17-3

               

                                                                                  

               H – 7 – 8 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu         

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
STOIAN MARIO CRISTIAN
PHI HAU - Bacau
2
POPESCU MATEI
BAO - Bacau
3
NAȘCU FABIAN-ALIN
HE PAI - Suceava

8-0


8-28-18-3

 

                                                                                                

               I – 9 – 10 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu  

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PARAGINA CARINA MIHAELA
PHI HAU - Bacau
2
Dinulete Moore Angelina Maria Iuliana
BAO - Roman
3
ADUMITROAIE RAISA
MANH SU TU - Iasi

9-0


9-29-19-3


                                                                                                 

               J – 9 – 10 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Andrei Leon Alexandru
KIM HO DAO - Iasi
2
Bacauanu Paul
BAO - Roman
3
CHAUCIUC ALEXANDRU-VALENTIN
HE PAI - Suceava

10-0


10-210-110-3 

        

                                                                                       

               K – 9 – 10 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu         

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DUCEAG IOANA CASANDRA
DAO - Botosani
2
CRETU BIANCA DUMITRELA
PHI HAU - Bacau
3
Hăbăşescu Andreea
BAO - Roman

11-0


11-211-111-3

  

                                                                                               

               L – 9 – 10 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu        

                                                                                                 

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
DRAGOMIR GEORGE
BAO - Bacau
2
VARLAN DENIS STEFAN
PHI HAU - Bacau
3
IOANICHIE ANDREI
MANH SU TU - Iasi

12-0


12-212-112-3

 

                                                                                                       

            M – 9 – 10 ani – Feminin – Centura Violet 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
TRACI IOANA-DIANA
HE PAI - Suceava
2
HRITCU BIANCA NARCISA
DAO - Botosani
3
BURGHELEA MARIA-RENATE
HE PAI - Suceava

13-0


13-213-113-3

  

                                                                                                      

            N – 9 – 10 ani – Masculin – Centura Violet 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
MUHA TEODOR-SEBASTIAN
HE PAI - Suceava
2
Ancuța Rǎzvan
LONG HO - Pascani
3
BIVOL LAURENȚIU-FLORIN
HE PAI - Suceava

14-0


14-214-114-3

 

                                                                                                       

            O – 9 – 10 ani – Feminin – C.V. 1 Cap alb - C.V. 4 Cap alb 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
ROSU EVELIN
BAO - Bacau
2
AL FREIJAT NUR
HE PAI - Suceava
3
Goean Antonia
DAO - Iasi
3
GROSU LORENA-DIANA
HE PAI - Suceava

15-0


15-215-1

15-3



                                                                                                        

            P – 9 – 10 ani – Masculin – C.V. 1 Cap alb - C.V. 4 Cap alb 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Rusu Matei
HO HAC - Bucuresti
2
SAVIN MIHAI-IUSTIN
HE PAI - Suceava
3
Scripcariu George Vlad
THUY LONG - Galati

16-0


16-216-116-3


                                                                                                        

           R – 11 – 12 ani – Feminin – debutanti - 2 Cap Rosu

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
TRAISTARU ANA
BAO - Bacau
2
STRACHINARIU ANDREEA STEFANICA
DAO - Botosani
3
DUCAN ANAMARIA-GEORGIANA
SINH DAU - Botosani

17-0


17-217-117-3


                                                                                                        

           S – 11 – 12 ani – Masculin – debutanti - 2 Cap Rosu 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Barabula Andres George
KIM HO DAO - Iasi
2
SOFRON TUDOR
KIM CHUONG - Vaslui
3
GROSU CODRIN
BAO - Bacau

18-0


18-218-118-3

   

                                                                                                     

           T – 11 – 12 ani – Feminin – 3-4 Cap Rosu                  

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
AGA CLAUDIA
HE PAI - Suceava
2
SPATARU DARIA-MARIA
HE PAI - Suceava
3
Bantu Alexandra Maria
C.S.M. - Moinesti

19-0

 

19-219-119-3

                                                                                                       

           U – 11 – 12 ani – Masculin – 3-4 Cap Rosu                

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
PAVELUC STEFAN
BAO - Bacau
2
Grosariu George Seban
KIM HO DAO - Iasi
3
Bîrsan Lucian
BAO - Roman

20-0


20-220-120-3

 

                                                                                                       

           a V – 11 – 12 ani – Feminin – C.V. - C.V. 1 Cap alb 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
BUICIUC CRISTINA BIANCA
DAO - Botosani
2
MARDARE ALEXANDRA NICOLETA
PHI HAU - Bacau
3
Ura Risa
BAO - Roman

21-0


21-221-121-3

 

                                                                                                       

              W – 11 – 12 ani – Masculin – C.V. - C.V. 1 Cap alb   

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Bulgaru Constantin - Dragos
BAO - Roman
2
Simion David - Stefanut
BAO - Roman
3
DOBA MIHAI
BAO - Bacau
3
Gurgu Roland - Costin
BAO - Roman

22-0


22-222-1

22-3


 

                                                                                                       

              X – 11 – 12 ani – Feminin – C.V. 2 Cap alb - C.V. 4 Cap alb 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
CIOBANU DENISA
BAO - Bacau
2
HUIANU RALUCA-GABRIELA
HE PAI - Suceava
3
Milies Bianca Mihaela
KIM HO DAO - Iasi

23-0


23-223-123-3


                                                                                                        

              Y – 11 – 12 ani – Masculin – C.V. 2 Cap alb - C.V. 4 Cap alb 

                                                                                                        

Loc
Nume / Prenume Sportiv
CLUB
1
Vrabie Sergiu Gabriel
KIM HO DAO - Iasi
2
Agache David
LONG HO - Pascani
2
Ciornei Cristian Constantin
KIM HO DAO - Iasi
3
SEREDIUC ALEXANDRU
HE PAI - Suceava

24-0


24-1

24-224-3


                                                                                                        

                                                                                                        

SONG DAU

                                                                                      

                                                                                      

               A - 7 - 8 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu   

                                                                                      

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
C.S.M. - Moinesti
Tataru Alexia Nicola (C)
Munteanu Denisa Georgiana
Trofin Maria Medeea
2
HE PAI - Suceava
ANTONIAC ALEXIA (C)
BEILIC MARIA-MEDEEA
BEJENARU MARIA-PETRA
3
BAO - Bacau
GUTU CRISTINA
LEHADUS CODRINA (C)
TITE STEFANA

1-0


1-1

1-2

1-3                                                                                                                                                                            

                                                                                      

               B - 7 - 8 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 1 )

                                                                                      

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
BAO - Bacau
JUVERDEANU ALEXANDRU (C)
CIOBANU DAVID
2
PHI HAU - Bacau
STOIAN MARIO CRISTIAN
BUCUR TEODOR MATEI (C)
PARASCHIV IOAN DAVID
3
HE PAI - Suceava
NAȘCU FABIAN-ALIN
PUIU CĂLIN-ALEXANDRU (C)
AVRAM ALEXANDRU-IONUT

 2-0

                                                                                      2-1

2-2

2-3


                                                                               

               C - 9 - 10 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 1 )

                                                                                      

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
PHI HAU - Bacau
CRETU BIANCA DUMITRELA (C)
PARAGINA CARINA MIHAELA
PASCU DENISA STEFANA
2
MANH SU TU - Iasi
RUSU MARIA BIANCA
ADUMITROAIE RAISA
COBUZ ALEXANDRA
3
HE PAI - Suceava
VORNICU SABINA-IOANA (C)
CHIRIESCU DOMNICA
MITROFAN MELINA-GEORGEANA

 

3-0

 

 

 

                                                                                       3-1

3-2

3-3


                                                                                      

              D - 9 - 10 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu ( 2 + 1 )          

                                                                                      

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM LONG DAO - Falticeni
CHIRIAC ALEX
APOPII STEFAN (C)
BERNASCHI ANDREI
2
DAO - Botosani
CHEBAC ANDREI CRISTIAN
COBZARU PAVEL SEBASTIAN
BUCEVSCHI ALEX
3
MANH SU TU - Iasi
IOANICHIE ANDREI
MATACHE DAVID
CHIRA VLAD

 

4-0 


4-1

4-2

4-3                                                                                          

                                                                                            

              E – 9 - 10 ani – feminin – minim Centura Violet

                                                                                            

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM LONG DAO - Falticeni
MAXIM IOANA (C)
BUTINCU ALEXANDRA MARIA
2
DAO - Botosani
AMOS ECATERINA NICOLETA
HRITCU BIANCA NARCISA
3
BAO - Bacau
ROSU EVELIN (C)
STOICA ADELINA
IBANESCU ALEXIA

 

5-0

 

5-1

5-2

5-3

 

 

                                                                                            

              F – 9 - 10 ani – masculin – minim Centura Violet

                                                                                            

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
DAO - Botosani
EPUREANU ANDREI GABRIEL
CIOBANU IUSTINIAN MARIAN
PUIANU TEODOR IOAN
2
C.S.M. - Moinesti
Blanariu Giuseppe Stefano (C)
ZAMFIR RADU IONEL
3
KIM HO DAO - Iasi
Fadei Emilian
Dumitrascu Gavril Robert Nicolas

6-0

 

6-1

6-2

6-3                                                                                          

                                                                                            

              G – 11 - 12 ani – feminin – 1-4 Cap Rosu     

                                                                                            

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
TURCU IOANA
AGA CLAUDIA
SPATARU DARIA-MARIA (C)
2
C.S.M. - Moinesti
Bantu Alexandra Maria (C)
Dobrovat Delia Anca
3
SINH DAU - Botosani
DUCAN ANAMARIA Georgiana (C)
BOACA MARIA- IUSTINA

7-0

 

7-1

7-2

7-3

                                                                                            

                                                                                            

              H – 11 - 12 ani – masculin – 1-4 Cap Rosu  

                                                                                            

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM HO DAO - Iasi
Barabula Andres George
Burdia Teodor Cristian
Grosariu George Șerban
2
BAO - Bacau
GROSU CODRIN
BADARIC MARIO
PAVELUC STEFAN (C)
3
MANH SU TU - Iasi
PRUTEANU MATEI
ȘUHAN CRISTIAN- MIHAI

8-0  


8-1

8-2

8-3                                                                                          

                                                                                            

                                                                                            

               I – 11 - 12 ani – feminin – minim Centura Violet

                                                                                            

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
HE PAI - Suceava
HUIANU RALUCA-GABRIELA
SCEPANSCHI FRANCESCA (C)
SIMIONIUC IOANA
2
KIM HO DAO - Iasi
Grosu Sinziana Maria
Milies Bianca Mihaela
3
BAO - Bacau
CIOBANU DENISA (C)
COJAN ALEXIA
ANCHIDIN TEODORA

9-0

 

9-1

9-2

9-3

                                                                                           

                                                                                            

               J – 11 - 12 ani – masculin – minim Centura Violet

                                                                                            

Loc
CLUB
Componenta echipei
1
KIM HO DAO - Iasi
Vrabie Sergiu Gabriel
Oita Eduard Gabriel
Ciornei Cristian
2
HE PAI - Suceava
GASPAR DAN-GABRIEL (C)
BUTA BOGDAN
ARHIRE CRISTIAN
3
C.S.M. - Moinesti
Caloian Cosmin (C)
ZAMFIR TUDOR RAZVAN

10-0


10-1

10-2

10-3