QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

  cm 2015 - siglaCAMPIONATUL MONDIAL DE QWAN KI DO

Bruxelles - Belgia

3-5 Aprilie 2015

Rezultate

Aur – proba de tehnică individuală, categoria Grade – feminin

Nume Sportiv
Club
CRAINICIUC Diana Elena
Long Ho – Paşcani

 

Aur – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – feminin

Nume Sportiv
Club
GRIGORAS Maria
Long Ho – Paşcani

 

Aur – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – masculin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
URSU Dan
Bong – baston lung
Dao – Iaşi

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Grade – feminin

Nume Sportiv
Club
LEAHU Maria Cristina
Bao – Roman

 

Argint – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – masculin

Nume Sportiv
Club
LUNGU Iulian Marian
Kim Ho Dao – Iaşi

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 2 - 4 Dang – masculin

Nume Sportiv
Club
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 

Argint – proba de tehnică individuală, categoria Seniori Centuri Negre 1 - 5 Dang – masculin

Nume Sportiv
Club
DIUMEA Valerică
Bao – Bacău

 

Argint – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – feminin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
GRIGORAS Maria
Bong – baston lung
Long Ho – Paşcani

 

Argintproba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale cu lamă – feminin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
GRIGORAS Simona
Yen Dao – cutite randunica
Long Ho – Paşcani

 

Argintproba de luptă pe echipe, categoria Grade 2 - 4 CÂP – masculin

Componenţa echipei
Club
BEFU Ionut Iulian
Dao – Iaşi
ROBU Liviu Andrei
Dao – Iaşi
RUSU Lucian Andrei
Ho Hac – Bucureşti
VINTILA Alis Sebastian
Long Ho – Paşcani
TIMPAU Daniel Ionut
Bao – Bacău
PAVEL Mihai Catalin
Bao – Roman

 

Argintproba de luptă pe echipe, categoria Centuri Negre – feminin

Componenţa echipei
Club
DOBRIN Iuliana
Bao – Bacău
MUNTEANU Mihaela
He Pai – Suceava
RADUCU Roxana Paula
Dao – Iaşi

 

Argint – proba de luptă pe echipe, categoria Grade 2- 4 CÂP – feminin

Componenţa echipei
Club
BURCAS Elena
Bao – Roman
BORCAN Ana Maria
Dao – Iaşi
VADUVA Maria Madalina
Ho Hac – Bucureşti

 

Argintproba de luptă pe echipe Interarme - CO VO DAO, categoria Centuri Negre – masculin

Componenţa echipei
Club
BEFU Codrut Constantin
Dao – Iaşi
CRISTEA Mihai Cezar
Bao – Bacău
GIURGI Alexandru
Bao – Roman
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 

Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Grade – masculin

Nume Sportiv
Club
TIMPAU Daniel Ionut
Bao – Bacău

 

Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Grade – masculin

Nume Sportiv
Club
AGAFITEI Vladut Andrei
Bao – Roman

 

Bronz – proba de tehnică individuală, Centura Neagră - C.N. 1 Dang – masculin

Nume Sportiv
Club
GIURGI Alexandru
Bao – Roman

 

Bronz – proba de tehnică individuală, categoria Centuri Negre 1 - 4 Dang – feminin

Nume Sportiv
Club
RADUCU Roxana Paula
Dao – Iaşi

 

Bronz – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – masculin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
GIURGI Alexandru
Long Gian
Bao – Roman

 

Bronz – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale de lemn – feminin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
GRIGORAS Simona
Bong – baston lung
Long Ho – Paşcani

 

Bronz – proba de tehnică individuală, cu arme tradiţionale cu lamă – feminin

Nume Sportiv
Arma prezentată
Club
DOBRIN Iuliana
Yen Dao – cutite randunica
Bao – Bacău

 

Bronz – proba de tehnică pe echipe, cu arme tradiţionale

Componenţa echipei
Club
URSU Dan
Dao – Iaşi
PARJU Ionut Iulian
Long Ho – Paşcani

 

Bronz – proba de luptă pe echipe, categoria Centuri Negre – masculin

Componenţa echipei
Club
AGACHI Narcis Daniel
Dao – Botoşani
BEFU Codrut Constantin
Dao – Iaşi
CASIAN Ionut
Long Ho – Paşcani
CISLARIU Stefan
Long Ho – Paşcani
CIUBOTARIU Vlad Andrei
Bao – Bacău
CRISTEA Mihai Cezar
Bao – Roman
LUNGU Alin Mihai
Phi Hau – Bacău
PACURARU Ciprian
U.A.I.C. – Iaşi
APOSTOL Constantin
U.A.I.C. – Iaşi