QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

 Campionatul National de QWAN KI DO - Copii si Juniori

Iasi, 23-24 Martie 2013
 
Rezultate
 
THAO QUYEN
 
4 - 6 ani - Feminin - GRADE GALBENE
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
BURGHELEA Maria Renate
2 Cap G.
He Pai - Suceava
2
MAXIM Ioana
2 Cap G.
Kim Long Dao - Falticeni
3
CRETU Bianca Dumitrela
1 Cap G.
Phi Hau - Bacau

1-0

1-21-11-3
                                                                                    
4 - 6 ani - Masculin - GRADE GALBENE               
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
MUHA Teodor-Sebastian
2 Cap G.
He Pai - Suceava
2
DUMITRASCU Robert Nicolas
4 Cap G.
Kim Ho Dao - Iasi
3
MINDRU Cristian Ionut
1 Cap G.
Dao - Botosani

2-0

2-22-12-3                                                                                   

7 - 8 ani - Feminin - GRADE ROSII                                                                                
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
BUICIUC Bianca Cristina
3 Cap r.
Dao - Botosani
2
BENCHEA Stefana
2 Cap r.
Kim Ho Dao - Iasi
3
AMOS Ecaterina Nicoleta
1 Cap r.
Dao - Botosani

3-0

3-23-13-3
                                                                                    
7 - 8 ani - Masculin - GRADE ROSII - 1-2 Cap                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
RUSU Matei
2 Cap r.
Bao - Bacau
2
CIOBANU Marian Iustinian
1 Cap r.
Dao - Botosani
3
IUREA Fabian
1 Cap r.
He Pai - Suceava

4-0

4-24-14-3
                                                                                    
7 - 8 ani - Masculin - GRADE ROSII - 3-4 Cap                                                                                  
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
CHIRIAC Calin Gabriel
4 Cap r.
Kim Ho Dao - Iasi
2
CIORNEI Cristian Constantin
4 Cap r.
Kim Ho Dao - Iasi
3
PUSCASU Theodor
4 Cap r.
Bao - Bacau

5-0

5-25-15-3
                                                                                    
9 - 10 ani - Feminin, GRADE ROSII                                                                                   
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
CIOBANU Denisa
3 cap r.
Bao - Bacau
2
BACIU Bianca
3 cap r.
Dao - Botosani
3
OLARU Alexandra Ioana
2 Cap r.
He Pai - Suceava

6-0

6-26-16-3
                                                                                    
9 - 10 ani - Masculin, GRADE ROSII - 1-2 Cap                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
IACOB Vladut
2 Cap r.
Phi Hau - Bacau
2
ROSU Sebastian
2 Cap r.
Dao - Iasi
3
LUPU Vlad
2 Cap r.
Guom - Constanta

7-0

7-27-17-3   
                                                                                
9 - 10 ani - Masculin, GRADE ROSII - 3-4 Cap                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
DASCALU Paul Cosmin
4 Cap r.
Dao - Botosani
2
STROICI Andrei
4 Cap r.
Dao - Botosani
3
AGACHE David
4 Cap r.
Long Ho - Pascani

8-0

8-28-18-3    
                                                                               
9 - 10 ani - Feminin, CENTURI VIOLET                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
HUIANU Raluca
C.V.
He Pai - Suceava
2
MILIES Bianca Mihaela
C.V. 1 Cap
Kim Ho Dao - Iasi
3
SCEPANSCHI Francesca
C.V. 1 Cap
He Pai - Suceava

9-0

9-29-19-3  
                                                                                 
9 - 10 ani - Masculin, CENTURI VIOLET                                                                                  
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
SEREDIUC Alexandru
C.V.
He Pai - Suceava
2
TODIRASCU Gabriel Antonio
C.V. 4 Cap
Kim Ho Dao - Iasi
2
CIOFU Denis
C.V. 3 Cap
Dao - Iasi
3
CHELARU Rares
C.V. 1 Cap
Long Ho - Pascani

10-0

10-210-110-3
                                                                                   
11 - 12 ani - Feminin, GRADE ROSII                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
ZAMCIUC Medeea Ramona
4 Cap r.
Dao - Botosani
2
PINTESCU Ioana
2 Cap r.
He Pai - Suceava
3
RUSU Magdalena Alexandra
3 Cap r.
Bao - Roman

11-0

11-211-111-3
                                                                                    
11 - 12 ani - Masculin, GRADE ROSII                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
RADAUCEANU Bogdan
4 Cap r.
Bao - Roman
2
OLARU Fabian Theodor
2 Cap r.
Kim Ho Dao - Iasi
3
RADU Iulian-Vlad
3 Cap r.
Kim Long Dao - Falticeni

12-0

12-212-112-3
                                                                                    
11 - 12 ani - Feminin, CENTURI VIOLET                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
POSTOLACHE Ioana Sabina
C.V. 3 Cap
He Pai - Suceava
2
GRIGORAS Miruna
C.V. 2 Cap
Long Ho - Pascani
3
PLAIU Daria
C.V. 1 Cap
Long Ho - Pascani

13-0

13-213-113-3 
                                                                                   
11 - 12 ani - Masculin, CENTURI VIOLET                                                                                
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
POEATA Stefan Valentin
C.V. 4 Cap
Bao - Roman
2
PODARU Alexandru
C.V. 4 Cap
Kim Ho Dao - Iasi
3
COZMA Radu Mihai
C.V. 4 Cap
Bao - Roman

14-0

14-214-114-3 

13 - 15 ani - Feminin                                                                                 
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
BOSNEA Madalina
3 Cap
Dao - Iasi
2
AVERESCU Stefana Ioana
4 Cap
Kim Ho Dao - Iasi
3
OJOG Cristina Elena
2 Cap
Phi Hau - Bacau

1-0

1-21-11-3  
                                                                                 
13 - 15 ani - Masculin                                                                                
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
NICURIUC Stefan
3 Cap
Kim Ho Dao - Iasi
2
PLAIU Vlad Stefan
3 Cap
Long Ho - Pascani
3
CIUBOTARU Alexandru
2 Cap
Kim Ho Dao - Iasi

2-0

2-22-12-3   
                                                                                
16 - 17 ani - Feminin, Grade                                                                                   
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
NEGREA Ana - Manuela
4 Cap
Kim Long Dao - Falticeni
2
ANTON Teodora
4 Cap
Kim Ho Dao - Iasi
3
BLANARIU Ioana Ramona
4 Cap
Bao - Roman

3-0

3-23-13-3     
                                                                              
16 - 17 ani - Masculin, Grade                                                                                   
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
RADULESCU Bogdan
3 Cap
Dao - Iasi
2
AGAFITEI Vladut Andrei
4 Cap
Bao - Roman
3
ZUB Gabriel
4 Cap
Hong Ha - Radauti

4-0

4-24-14-3        
                                                                           
16 - 17 ani - Feminin, Centuri Negre                                                                                   
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
GRIGORAS Maria
1 Dang
Long Ho - Pascani
2
DIMITRIU Elena
1 Dang
Kim Ho Dao - Iasi
3
POPAN Georgiana Ioana
C.N.
Long Dau - Simleu

5-0

5-25-15-3     
                                                                              
16 - 17 ani - Masculin, Centuri Negre                                                                                  
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
CLUB
1
CALANCE Victor
C.N.
Kim Ho Dao - Iasi
2
LUNGU Iulian
C.N.
Kim Ho Dao - Iasi
3
ATANASOAIE Alexandru
C.N.
Kim Long Dao - Falticeni

6-0

6-26-16-3
 
 
THAO QUYEN - CO VO DAO
                                                                                  
13 - 15 ani - Feminin - arme de lemn                                                                                                      
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
ARMA
CLUB
1
AVERESCU Stefana Ioana
2 Cap
Long Gian
Kim Ho Dao - Iasi
2
NISTOR Georgiana Andreea
2 Cap
Long Gian
Kim Ho Dao - Iasi
3
CALANCE Alice Teodora
2 Cap
Bong
Kim Ho Dao - Iasi

7-0

7-27-17-3       
                                                                                                
13 - 15 ani - Masculin - arme de lemn                                                                                                       
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
ARMA
CLUB
1
PLOP Andrei
2 Cap
Long Gian
Kim Ho Dao - Iasi
2
CIUBOTARU Alexandru
2 Cap
Long Gian
Kim Ho Dao - Iasi
3
MANESCU Stefan
3 Cap
Bong
Bao - Roman

8-0

8-28-18-3     
                                                                                                  
16 - 17 ani - Feminin, Grade - arme de lemn                                                                                                     
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
ARMA
CLUB
1
APOPEI Beatrice
1 Cap
Bong
Long Ho - Pascani
2
BACIU Eliza
4 Cap
Bong
Kim Long Dao - Falticeni
3
BLANARIU Ioana Ramona
4 Cap
Bong
Bao - Roman

9-0

9-29-19-3                   
                                                                                    
16 - 17 ani - Masculin, Grade - arme de lemn                                                                                                   
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
ARMA
CLUB
1
PETRESCU Marius Fabian
2 Cap
Bong
Bao - Roman
2
AGAFITEI Vladut Andrei
4 Cap
Bong
Bao - Roman
3
RADULESCU Bogdan
3 Cap
Bong
Dao - Iasi

10-0

10-210-110-3   
                                                                                                   
16 - 17 ani - Feminin, Centuri Negre - arme de lemn                   
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
ARMA
CLUB
1
GRIGORAS Maria
1 Dang
Bong
Long Ho - Pascani
2
COCEAN Georgiana
C.N.
Bong
Kim Long Dao - Falticeni
3
POPAN Georgiana Ioana
C.N.
Bong
Long Dau - Simleu

11-0 

11-211-111-3 
                                                                                                     
16 - 17 ani - Masculin, Centuri Negre - arme de lemn                
LOC
NUME / PRENUME
GRAD
ARMA
CLUB
1
CALANCE Victor
C.N.
Bong
Kim Ho Dao - Iasi
2
LUNGU Iulian
C.N.
Bong
Kim Ho Dao - Iasi
3
DUGHILA Mihai Bogdan
C.N.
Long Gian
Sinh Dau - Botosani

12-0

12-212-112-3 


SONG DAU
 
8-9 ani - Feminin                                                                
LOC
Club
Nume
I
KIM HO DAO - Iasi
GROSU Sanziana Maria
MILIES Bianca Mihaela
IVANOV Maria
II
KIM LONG DAO - Falticeni
RADU Arianna Mihaela
LAZAR Claudia Elena
III
HE PAI - Suceava
SCEPANSCHI Francesca
HUIANU Raluca

1-0

1-1
1-2
1-3                                                                   
                                                                   
8-9 ani - Masculin                                                                
LOC
Club
Nume
I
KIM HO DAO - Iasi
VRABIE Sergiu
SALCIANU George
MAFTEI Robert
II
HE PAI - Suceava
SEREDIUC Alexandru
FOMIN Cristian
BUZATU Giulian
III
BAO - Roman
MOROI Andrei
HOMICEANU Tudor Vasile
BULGARU Constantin Dragos

2-0

2-1
2-2
2-3                                                                   
                                                                   
10 -12 ani - Feminin                                                                 
LOC
Club
Nume
I
HE PAI - Suceava
POSTOLACHE Ioana Sabina
ACRISTINEI Beatrice
ANDRONIC Teona Maria
DASCALU Cristina Daniela
II
LONG HO - Pascani
GRIGORAS Miruna
URSU Demetra
PLAIU Daria
III
PHI HAU - Bacau
STOICA Roxana Ioana
BUCATARU Bianca Diana
COSTIN Adriana Stefania
ROTARU Bianca Elena

3-0

3-1
3-2
3-3                                                                   
                                                                   
10 - 12 ani - Masculin                                                                
LOC
Club
Nume
I
DAO - Botosani
IFTEMI Razvan
HUSTIUC Teodor
BUICIUC Andrei
DOROHONCEANU Vlad Mihai
II
HE PAI - Suceava
PRICOP Stefan Sebastian
GRIGORIU Dan
ENE Rares Andrei
SFABU Mihnea
III
BAO - Roman
POEATA Stefan Valentin
URSU Stefan Ioan
IOAN Vladimir
IORDACHE Matei Ovidiu

4-0

4-1
4-2
4-3                                                                   
                                                                   
13 - 15 ani - Feminin                                                                 
LOC
Club
Nume
I
HE PAI - Suceava
TOFAN Teodora
TURCULET Paula Adriana
PINTESCU Ana
II
KIM BAO - Suceava
HINDRESCU BOGHIU Ema
TOFAN Andra
NECULAU Andreea
III
DAO - Botosani
HUMINIUC Daniela Mihaela
SOROHAN Alexandra
ANISTOROAIE Denisa Isabela

5-0

5-1
5-2
5-3                                                                   
                                                                   
13 - 15 ani - Masculin                                                                
LOC
Club
Nume
I
BAO - Roman
BANDUR Mihai Alexandru
MANESCU Stefan
NADEJDE Mihai Andrei
ALEXA Razvan Vasile
II
KIM HO DAO - Iasi
VLAIDUC Rares
POPA George
NICURIUC Stefan
PLOP Andrei
III
LONG DAU - Simleu
POPAN Petru Cristian
KISS Botond
CSIKI Szabolcs
LIPO Casian

6-0

6-1
6-2
6-3                                                                   
                                                                   
16 - 17 ani - Feminin                                                                 
LOC
Club
Nume
1
SINH DAU - Botosani
GRADINARU Iuliana
TURCU Teona Octavia
TCACI Maria
2
KIM LONG DAO - Falticeni
NEGREA Ana
BACIU Eliza
3
BAO - Roman
LEAHU Maria Cristina
BLANARIU Ioana Ramona
GHEORGHE Silvia

7-0

7-1
7-2
7-3                                                                   
                                                                   
16 - 17 ani - Masculin                                                                  
LOC
Club
Nume
I
PHOENIX -   Moinesti
ENEA Tudor
CUCIAC Vincentiu Catalin
NISTOREANU Catalin
GHINET Costin
II
BAO - Bacau
TAMPAU Daniel
TOMA Ionut
GIURGI Paul
MARTINICA Alin Cosmin
III
HONG HA - Radauti
GHEORGHIAN Adrian Paul
ZUB Gabriel
ROTARIU Daniel Dumitru
SIMINICEANU Sorin Constantin

 8-0

8-1
8-2
8-3


Kim Long Dao - Falticeni