QWAN KI DO - CO VO DAO - TAM THE - VU LAN

METODE TRADITIONALE CHINO VIETNAMEZE

Campionatul Naţional de QWAN KI DO – copii şi juniori

Iasi, 10-11 Aprilie 2009

Rezultate

 

THAO QUYEN

 

7 - 8 ani - Feminin

OC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Postolache Sabina-Ioana

4 cap rosu

He Pai - Suceava

 

2

Plaiu Daria Maria

3 cap rosu

Long Ho - Pascani

 

3

Ursu Demetra Izabel

c.v. 1 cap

Long Ho - Pascani

 

                                                                                       

9 - 10 ani - Feminin, GRADE ROSII                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Tofan Raluca

4 cap rosu

Kim Ho Dao - Iasi

 

2

Vusatiuc Stanuta Theodora

2 cap rosu

Dao - Iasi

 

3

Paraschiv Maria

4 cap rosu

Bao - Roman

 

                                                                                       

9 - 10 ani - Feminin, CENTURI VIOLET                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Ichim Teodora

c.v.

Long Ho - Pascani

 

2

Averescu Stefana

c.v. 1 cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Borceanu Stefana

c.v.

Bao - Bacau

 

                                                                                       

11 - 12 ani - Feminin, GRADE ROSII                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Andriescu Andreea Ioana

4 cap rosu

Long Ho - Pascani

 

2

Vasiliu Rebecca Nicole

3 cap rosu

Bao - Bacau

 

3

Onofrei Alexandra

3 cap rosu

Dao - Botosani

 

3

Bosnea Madalina

4 cap rosu

Dao - Iasi

 

                                                                                       

11 - 12 ani - Feminin, CENTURI VIOLET                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Chis Ioana

c.v. 4 cap

Long Dau - Simleu

 

2

Curuţ Mădălina Georgiana

c.v. 1 cap

Long Ho - Pascani

 

3

Popan Georgiana

c.v. 4 cap

Long Dau - Simleu

 

                                                                                       

7 - 8 ani - Masculin                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Poeata Stefan - Valentin

c.v.

Bao - Roman

 

2

Ciofu Denis

2 cap rosu

Dao - Iasi

 

3

Moldovanu Razvan

4 cap rosu

Kim Ho Dao - Iasi

 

                                                                                       

9 - 10 ani - Masculin, GRADE ROSII                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Florea Andrei

2 cap rosu

Kim Ho Dao - Iasi

 

2

Crainiciuc Cozmin C-Tin

4 cap rosu

He Pai - Suceava

 

3

Popescu Flavius Petru

3 cap rosu

Long Ho - Pascani

 

                                                                                       

9 - 10 ani - Masculin, CENTURI VIOLET                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Bandur Mihai Alexandru

c.v.

Bao - Roman

 

2

Mănescu Ştefan

c.v. 4 cap

Bao - Roman

 

3

Chiper Andrei Gabriel

c.v. 1 cap

Long Ho - Pascani

 

                                                                                       

11 - 12 ani - Masculin, GRADE ROSII                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Plaiu Vlad Ştefan

3 cap rosu

Long Ho - Pascani

 

2

Tesoi Dragos

4 cap rosu

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Toia Andrei

3 cap rosu

Phoenix - Moinesti

 

                                                                                      

11 - 12 ani - Masculin, CENTURI VIOLET                                                                                      

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Nicuriuc Stefan

c.v. 4 cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

2

Pavel Andrei

c.v. 1 cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Radulescu Bogdan

c.v. 3 cap

Dao - Iasi

 

 

13 - 15 ani - Feminin

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Grigoraş Maria

2 cap

Long Ho - Pascani

 

2

Nemţanu Ruxandra Elena

3 cap

Long Ho - Pascani

 

3

Nica Andra

2 cap

Dao - Iasi

 

 tq-f 13-15                                                                                      

13 - 15 ani - Masculin                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Rusu Răzvan Nicolae

4 cap

Long Ho - Pascani

 

2

Lungu Iulian

2 cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Ignat Luigi C-Tin

4 cap

He Pai - Suceava

 

                                                                                       

16 - 17 ani - Feminin, Grade                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Balineanu Stefana

4 cap

He Pai - Suceava

 

2

Ponta Adelina

4 cap

Kim Ho Dao - Iasi

 

3

Nicodim Nicoleta

4 cap

Bao - Bacau

 

  tq-f 16-17                                                                                     

16 - 17 ani - Masculin, Grade                                                                                       

LOC

NUME / PRENUME

GRAD

CLUB

 
 

1

Giurgi Alexandru

4 cap

Bao - Roman

 

2

Dumea Eduard

3 cap

Bao - Bacau

 

3

Rusu Lucian Andrei

3 cap

Bao - Roman

 

tq-m 16-17 

 

SONG DAU

 

10 -12 ani – Feminin

LOC
Club
Nume
I
LONG DAU - Simleul Silvaniei
Chis Ioana
Popan Georgiana
Ember Alina
Pop Alexandra
II
SINH DAU - Botosani
Gireada  Laura
Baciu Ana
Sorohan Alexandra
III
KIM BAO - Suceava
Tofan Roxana
Hîndrescu Boghiu Ema
Levinschi Iulia
Alexiuc Cristina Andreea

 aaa

10 - 12 ani – Masculin

LOC
Club
Nume
I
BAO - Bacau
Ţâmpǎu Daniel
Gavrilǎ Sorin
Atǎnǎsoaie Paul
Bertea Alin
II
LONG DAU - Simleul Silvaniei
Popan Cristian
Chis Razvan
-
-
III
HE PAI - Suceava
Lungu Eusebiu Iulian
Traciu Florin
Istrate Andrei
Pitu Gavril-Ionut

 sd-m 10-12

13 - 15 ani – Feminin

LOC
Club
Nume
I
LONG HO - Pascani
Grigoraş Maria
Larion Maria Mădălina
Nemţanu Ruxandra Elena
II
KIM HO DAO - Iasi
Ignat Adelina
Constantinescu Georgiana
Dimitriu Elena
III
DAO - Iasi
Nica Andra
Duzinschi Maria Magdalena
Moisuc Ioana

 sd-f 13-15

13 - 15 ani – Masculin

LOC
Club
Nume
I
KIM HO DAO - Iasi
Sandu Lucian
Esanu Vlad
Calance Victor
Nicolau Andrei
II
HE PAI - Suceava
Fodor Iulian
Traciu Andrei
Zegrea  Roberto Stefan
Colbu Mihai Ionut
III
DAO - Botosani
Amatiesei Andrei
Ocu Dorin
Patatu Stefan
Curcan Razvan

 sd-m 13-15

16 -17 ani – Feminin

LOC
Club
Nume
1
HE PAI - Suceava
Fedic Florentina
Balineanu Stefana
Giurca Paula Oana
2
BAO - Bacau
Nicodim Nicoleta
Preda Georgiana
Vǎrgǎluţǎ Ioana Monica
3
BAO - Roman
Condurescu Andreea
Ponta Adelina Ioana
Turculeţ Denisa Ioana

 sd-f 16-17

16 - 17 ani – Masculin

LOC
Club
Nume
I
DAO - Botosani
Iriciuc Romeo
Costas Daniel
Apopei Stefan
II
BAO - Roman
Cristea Mihai Cezar
Giurgi Alexandru
Rusu Andrei Lucian
Sârghie Costin Ionuţ
III
BAO - Bacau
Dumea Eduard
Bodosca Anton Cristian
Benchea Alexandru